Kobieta
Czytany poradnik
Biegunka u dziecka – co robić?
0

Biegunka u dziecka – co robić?

AUTOR:  Klaudia Ozimek4 września 2018

Biegunka u dziecka jest naprawdę niebezpieczna, więc nie można jej lekceważyć. Biegunka może doprowadzić do odwonienia, więc trzeba szybko reagować, by nie wpłynęła ona negatywnie na organizm malucha. Co robić, kiedy dziecko ma biegunkę? Dziś odpowiemy sobie na to pytanie.

Biegunka u dziecka – leki na biegunkę

Kiedy dziecko ma biegunkę lekarz może zalecić spożywanie preparatów nawadniających. Są one przeznaczone dla dzieci, w których biegunka jest ostra. Wszystkie te leki można bez problemu znaleźć w aptece. Biegunka u dziecka może być niebezpieczna, więc warto udać się do apteki i zakupić najbardziej popularne leki dla dziecka: leki na rzadkie wypróżnianie, probiotyki, leki nawadniające, elektrolity.

Zanim podamy lek na biegunkę, warto zdiagnozować, co je jej przyczyną. Czy biegunka występuje przez zatrucie pokarmowe, bakterie, czy rota wirusy, a może jest to objaw alergii pokarmowej? To, jaka jest przyczyna biegunki, może mieć wpływ na proces jej leczenia.

Biegunka u dziecka – domowe sposoby

Biegunka u dziecka nie zawsze wymaga konsultacji z lekarzem i zażywania leków na biegunkę. Są przypadki, kiedy biegunka u dziecka przechodzi łagodnie, a dziecko ma więcej niż roczek. W takich przypadkach można skorzystać z domowych sposób na biegunkę. Konieczne musisz pamiętać o podawaniu dziecku dużej ilości wody. Biegunka u dziecka może prowadzić do odwodnienia, a jest to bardzo groźne dla malucha. Zamiast wody możesz podawać lekkie herbatki, które poprawią trawienie. Pamiętaj, by napój był chłodny.

Biegunka u dziecka – jakie jedzenie podawać dziecku?

Dieta przy biegunce powinna być lekkostrawna. Nie możesz zmuszać dziecka do jedzenia. Przez ból brzucha i osłabienie może nie mieć ochoty na jedzenie, więc podawaj jedynie najważniejsze posiłku, które wzmocnią organizm malucha, nie podrażnią jelit i dodadzą energii. Najlepiej podawać dziecku:sucharki, kaszki i zupy.

Pamiętaj, by dziecku nie podawać mleka, surowych owoców, słodyczy i słonych przekąsek. Te wszystkie produkty mogą zaostrzyć biegunkę.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze