Basen - co zabrać?

Pierwszy raz wybierasz się na basen? Co zabrać  na pierwszą wizytę na pływalni? Jakie przedmioty są niezbędne, jeśli chcemy wziąć na basen dziecko? Zapraszamy do lektury!

Pierwszy raz – basen – co zabrać?

Zdecydowałeś się, by odwiedzić po raz pierwszy basen. Co zabrać ze sobą? Podstawowym przedmiotem jest strój kąpielowy oraz klapki. Warto poświęcić chwilę i wybrać taki strój, w którym nie tylko będziemy dobrze wyglądali, ale i również czuli się komfortowo. Dla mężczyzn są polecane przylegające do ciała slipy, z kolei kobiety powinny się wyposażyć w opływowe kostiumy jednoczęściowe. Basen to nie rewia mody, stroje z fantazyjnymi dekoracjami lub erotycznymi wcięciami nie sprawdzą się na pływalni!

Kolejna rzecz, w którą warto się zaopatrzyć przed wizytą na basenie to okulary do pływania oraz czepek. Okulary do pływania uchronią nasze oczy przed chlorem, natomiast czepek w wielu pływalniach jest obowiązkowym elementem i bez niego, wejście na teren basenu może się okazać niemożliwe! Na basen warto również wziąć szybkoschnący ręcznik, ubranie na zmianę oraz reklamówkę na przemoczony strój i klapki. Warto również pamiętać o gotówce (chyba że mamy już wykupiony karnet) i legitymacji upoważniającej do zniżki.

Basen – co zabrać dodatkowo?

Jeśli nie potrafimy się obejść bez suszarki do włosów, warto ją również spakować na basen. Stanowiska do suszenia włosów to standard, który wciąż jeszcze nie jest praktykowany na wszystkich obiektach z pływalniami. Warto również wziąć podstawowe kosmetyki do mycia, takie jak ulubiony szampon, żel pod prysznic lub mydło.

Wizyta na basenie z dzieckiem

Jeśli wybieramy się na basen z małym dzieckiem, warto pamiętać o tym, by wziąć ze sobą specjalne pieluchy do pływania, zapasowy komplet ubranek, pokarm dla dziecka oraz dwie zwykłe pieluszki. Na basenie może się również przydać sól fizjologiczna (do przeczyszczenia zaczerwienionych oczu) oraz olej kokosowy (do nawilżenia wysuszonej od chloru skóry). Na basen można brać już 2 – miesięczne niemowlęta, jednak zalecane jest, by poczekać z tym do 4 lub nawet 5 miesiąca życia. Aby z basenu mogło korzystać niemowlę, woda powinna mieć temperaturę około 35 stopni Celsjusza.

Pamiętaj:  jeśli nie jesteś pewna/y, czy Twoja pociecha może już bezpiecznie korzystać z basenu, warto skonsultować tę kwestię z lekarzem specjalistą z zakresu Pediatrii.

WYPOWIEDZ SIĘ

Wprowadź treść komentarza.
Wprowadź swoje imię.