Czytany poradnik
Aktywność na wiosnę – wybierz sport dla siebie
0

Aktywność na wiosnę – wybierz sport dla siebie

AUTOR:  Agnieszka Szarak23 marca 2018

Zima to czas postanowień o ćwiczeniach i aktywności fizycznej. Jeśli jednak Ci nie wyszło z planami, nic straconego! Przywitaj wiosnę z energią, wybierając sport dla siebie.

Pomyśl, czego chcesz?

Nim zdecydujesz się na konkretny sport, najpierw dobrze się zastanów, na czym najbardziej Ci zależy. Pomyśl zarówno o efektach swojej ciężkiej pracy, czasie jaki chcesz poświęcić na ćwiczenia oraz o tym, co lubisz robić, żeby wybrana przez Ciebie dyscyplina sprawiała Ci przyjemność. Jedni lubią bieganie na bieżni, innych to nudzi. Dla kogoś regularne chodzenie na basen będzie dobrą zabawą, a ktoś inny będzie narzekał na późniejszy problem z suszeniem włosów i rutynę związaną z pływaniem. Wszystko zależy od Twoich preferencji.

Coś nowego dla znudzonych

Jeśli masz już za sobą siłownię, fitness, zumbę czy basen, rozważ wybranie się na coraz popularniejszy pole dance lub taniec brzucha. Pole dance, czyli taniec na rurze, jest świetną opcją dla osób, które chcą popracować nad całym swoim ciałem. W tej dyscyplinie nie da się zaniedbać żadnego z mięśni. Intensywnej pracy zostaną poddane zarówno ręce, nogi, jak i brzuch. W dodatku, udając się na pole dance, zyskasz pewność siebie i poczujesz się zdecydowanie bardziej kobieco. Pamiętaj, że taniec na rurze to forma akrobatyki. Niektóre figury będą więc proste, a inne bardzo trudne. Jednak nie zniechęcaj się, jeśli coś nie wyjdzie, pole dance to ciężka praca. Nie bój się też niektórych pozycji. Ta forma sportu pomoże Ci przełamywać strach w towarzystwie profesjonalnych instruktorów.

A co z tańcem brzuchem? To dobry pomysł dla tych, którzy chcą nie tylko ćwiczyć, ale też bardzo dobrze się bawić. Orientalna muzyka, oryginalne ruchy i pozytywna energia sprawią, że nie grozi Ci nuda, a przy okazji zapewnisz sobie odrobinę ruchu! Możesz też pochwalić się swoimi umiejętnościami przed znajomymi na parkiecie. Gwarantujemy, że amatorów tańca brzucha w Polsce nadal nie jest tak wielu, więc możesz robić coś niespotykanego.

Gdy chcesz zadbać o kręgosłup

Ćwiczenia często wiążą się z obciążeniem stawów oraz kręgosłupa. Najlepszym rozwiązaniem dla osób, które szczególnie muszą dbać o plecy, jest zatem basen. Ale co, jeśli nie przekonuje Cię ta forma sportu i zwyczajnie Ci się nudzi? Zdecyduj się na aqua aerobik! To połączenie klasycznego aerobiku z basenem, które polega na wykonywaniu różnorodnych ćwiczeń w wodzie. W ten sposób nie narazisz kręgosłupa na urazy, wprawisz w ruch wszystkie mięśnie i zagwarantujesz sobie spektakularne efekty, jeśli pragniesz się odchudzić.

Kiedy jednak zależy Ci szczególnie na zdrowiu Twojego kręgosłupa, a ewentualne odchudzenie się jest dla Ciebie drugorzędne, koniecznie wybierz się na fitness. W większości klubów są specjalne zajęcia o nazwie „zdrowy kręgosłup”. Podczas takich ćwiczeń będziesz mieć okazję popracować z dużymi piłkami czy na specjalnych matach. Trener pokaże Ci  serię ćwiczeń, które będą bezpieczne i pomogą Ci utrzymać prawidłową sylwetkę!

Obudź w sobie dziecko

Czy nieraz przechodzisz obok dmuchanych zamków dla dzieci i masz ochotę na nie wskoczyć? W dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe. Żeby zapewnić sobie regularną porcję ruchu oraz ogromną dawkę dobrej zabawy udaj się do parku trampolin! Takie atrakcje pojawiają się coraz częściej i możesz je już znaleźć w każdym większym mieście. Możesz wybrać się na trampoliny rekreacyjnie lub zdecydować się na profesjonalną opiekę trenera. Jeśli nie boisz wysokich skoków oraz akrobacji, możesz zapisać się na parkour lub zwykłą akrobatykę. Gdy zależy Ci na nieco mniej wyczynowej dawce ruchu i odchudzeniu się, wybierz Jump Fitness. Połączenie skoków na trampolinie z odpowiednimi ćwiczeniami sprawi Ci wiele frajdy i pomoże utrzymać formę!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze