DZIAŁY

Istnieje wiele sposobów na bezpieczne dla środowiska sprzątanie. Środki czystości możesz zrobić samodzielnie w domu, wykorzystując do tego między innymi ocet. Jak ekologicznie sprzątać?

Jak ekologicznie sprzątać – właściwości octu

Ocet to tania i ekologiczna substancja, którą można wykorzystać do czyszczenia różnych powierzchni. Wystarczy zagotować szklankę octu z wodą, by stworzyć mieszankę, która odkamienia, odkaża i usuwa spaleniznę. Ocet można wykorzystać także do walki z pleśnią. Jak ekologicznie sprzątać? Oto 5 porad, które pomogą Ci wykorzystać w pełni potencjał octu!

Jak ekologicznie sprzątać dom? 5 porad, do czego można użyć octu

Jeśli chcesz praktykować w domu ekosprzątanie, zamiast detergentów, najlepiej wykorzystać domowe środki. Jak wykorzystać ocet do ekologicznego sprzątania?

#1 Odkamienianie

Mikstura z octu i wody to świetny środek do usuwania kamienia z brodzika prysznicowego lub wanny. Octem można także czyścić armaturę łazienkową, np. kafelki. Do czyszczenia łazienkowych kafelków możesz wykorzystać domowej roboty środek z octu i sody, wystarczy wymieszać ze sobą pół szklanki sody i 2 łyżek octu. Aby wyczyścić chromowane baterie, możesz nasączyć papierową serwetkę octem i owinąć nią kran.

#2 Konserwacja drewna

Jeśli potrzebujesz środka do konserwacji drewnianych mebli, możesz zmiksować ze sobą ocet i oliwę i wypolerować tą miksturą drewno. Aby nie przetłuścić mebli, zalecane jest stosowanie takiego polerowania raz na rok.

#3 Odkażanie powierzchni kuchennych

Ocet nadaje się świetnie do czyszczenia i dezynfekowania kuchennych blatów, a także desek do krojenia. Ocet można wymieszać z wodą i sokiem z cytryny, by wzmocnić jego odkażające właściwości.

#4 Usuwanie pleśni

Ocet zastępuje wiele syntetycznych środków czystości i pomaga usuwać nieprzyjemne zapachy. Pomaga także usunąć pleśń, jego potencjał można wykorzystać na przykład po to, by dokładnie wyczyścić lodówkę.

#5 Usuwanie spalenizny z garnków

Jeśli chcesz usunąć spaleniznę z garnków lub rusztu do pieczenia, wystarczy użyć do tego zagotowanego octu lub octu rozcieńczonego z wodą. Spaleniznę należy pocierać zamoczoną w occie gąbką lub ściereczkę.

Niniejszy poradnik pod tytułem "5 porad do czego możesz użyć octu w swoim domu" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "5 porad do czego możesz użyć octu w swoim domu" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.