Internet
Czytany poradnik
4 wskazówki jak tworzyć angażujące treści w internecie
0

4 wskazówki jak tworzyć angażujące treści w internecie

AUTOR:  Porady.org30 czerwca 2020

Jak tworzyć angażujące treści i zwiększyć widoczność swojej marki w sieci? Poznaj najlepsze porady, które pomogą Ci pozyskać klientów poprzez publikowanie atrakcyjnych treści na blogu lub stronie internetowej!

1. Jak tworzyć angażujące treści? Prowokuj i zachęcaj klientów do działania!

Aby zachęcić klientów do działania, warto zamieścić na stronie internetowej lub blogu przycisk „Call to Action” (CTA). CTA to jeden z najważniejszych elementów strony www, ponieważ stanowi wezwanie do działania i przekierowuje zainteresowanego klienta bezpośrednio w miejsce docelowe. Niezależnie od tego, czy chcesz zachęcić klientów do dołączenia do newslettera, czy zależy Ci na tym, żeby zapoznali się oni z najnowszą promocją, warto zadbać o to, by przycisk Call to Action należycie pełnił swoją funkcję. Button musi się rzucać w oczy i kusić klienta atrakcyjnymi korzyściami.

2. Angażuj klienta poprzez storytelling

Storytelling to bardzo skuteczne rozwiązanie, trafiające do wielu klientów, ponieważ wywołuje u nich emocje. Angażujące treści to treści autentyczne, opowiadające ciekawą historię związaną z produktem lub z dotychczasowymi klientami. Takie rozwiązania intrygują i ciekawią, wpływając na wzrost zainteresowania marką.

3. Zaprzyjaźnij się z nagłówkami i podstawowymi zasadami optymalizacji SEO

Równie ważne, jak treść są nagłówki strony oraz meta tagi. Warto zapoznać się z podstawowymi zasadami optymalizacji pod SEO, by poprawić widoczność firmy w wynikach wyszukiwania. Tytuł powinien być zgodny ze słowami kluczowymi i intrygujący. Z kolei dalsze nagłówki są pomocne w organizowaniu treści i ułatwiają czytelnikom poruszanie się po artykułach w poszukiwaniu ciekawych treści.

4. Jak tworzyć angażujące treści? Postaw na reklamy w formie e-video!

Badania dowiodły, że ponad 90% konsumentów uważa, że filmy reklamowe są niezwykle pomocne w decyzjach zakupowych, a marki, które publikują materiały video o swoich produktach, są postrzegane jako rzetelne i wiarygodne. Aby tworzyć atrakcyjne treści, warto zainwestować w webinary oraz od czasu do czasu zamieścić reklamę w postaci spotu video. Takie rozwiązania są bardzo doceniane przez klientów!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze