4 sposoby na plamy z fluidu

Plama z podkładu to nic przyjemnego, zwłaszcza że bardzo trudno ją usunąć. Wszystko zależy od stosowanego fluidu oraz pierwszej reakcji. Co więc robić, gdy ubrudzisz ubranie?

Skorzystaj z tego co masz pod ręką

Pobrudziłaś podkładem sweter, spodnie, podkoszulek lub coś jeszcze innego? Pierwszą myślą jest szybki bieg do łazienki, gorąca woda oraz mydło. Absolutnie tego nie rób! W ten sposób jedynie wetrzesz fluid w tkaninę, pogarszając sytuację. Jeśli już zauważysz kremową plamę, nie panikuj, tylko się zastanów. Z pewnością masz w domu płyn do demakijażu lub zmywacz do paznokci. Te dwie rzeczy mogą uratować Twoje ubranie. Wystarczy, że nałożysz płynu lub zmywacza na wacik, a następnie przetrzesz miejsce, w którym powstała plama. Nie trzyj jednak zbyt mocno, żeby nie pogorszyć sprawy. Delikatnie przecieraj plamę aż do uzyskania pożądanego efektu.

Jeśli się nie udało i plama pozostała bez zmian, sięgnij po odżywkę do włosów. Na początek, lekko zwilż miejsce, które zostało zabrudzone za pomocą ręcznika. Potem skrop je odrobiną odżywki i przetrzyj. Fluid powinien zniknąć.

Detergenty do zadań specjalnych

Jeżeli poprzednie metody nic nie dały, warto sięgnąć po klasyczne, szare mydło. Często najprostsze rozwiązania bywają najlepsze. Przetrzyj więc zwilżoną wcześniej plamę szarym mydłem. Powinno świetnie poradzić sobie z podkładem. Ale co jeżeli zabrudzenie nadal nie daje za wygraną?

Warto wtedy udać się do sklepu z chemią domową i kupić specjalne mydełko do czyszczenia tkanin. Radzi sobie ono m.in. z plamami po farbie do włosów zatem fluid nie powinien stanowić dla niego problemu. Używamy go podobnie, jak pozostałych detergentów uważając, by nie uszkodzić przy tym tkaniny. Po tych wszystkich zabiegach lub zbyt intensywnej aplikacji jednego z produktów, zmywacza, szarego mydła czy odżywki istnieje ryzyko, że zmyjesz kolor z ubrania. W ten sposób powstanie innego rodzaju plama, wyglądająca jak przetarcie. Co robić wtedy?

Niestety nie ma zbyt wiele możliwości. Jedyne co możesz zrobić to zafarbować ubranie na inny kolor za pomocą specjalnych barwników. Wrzucasz wówczas sweter, spodnie czy koszulę do pralki razem z zakupionym specyfikiem. Pierzesz w odpowiedniej temperaturze i wyciągasz równomiernie pofarbowane ubranie. Nie ma jednak 100% gwarancji, że zabieg ten się uda. Miejsce, w którym była plama, nadal może pozostać jaśniejsze od reszty.

WYPOWIEDZ SIĘ

Wprowadź treść komentarza.
Wprowadź swoje imię.