Zdrowie
Czytany poradnik
Życie po 40 – jakie zmiany zachodzą w męskim organizmie?
0

Życie po 40 – jakie zmiany zachodzą w męskim organizmie?

AUTOR:  Alicja Hudzik10 grudnia 2018

Mówi się, że życie faceta zaczyna się po 40. Jakie zmiany zachodzą w tym czasie w męskim ciele? Jak wygląda życie po 40. roku życia? Jak sobie radzić z kryzysem? Zapraszamy do lektury!

Życie po 40 – co to takiego andropauza?

W przeciwieństwie do kobiet, u Panów z wiekiem nie dochodzi do utraty zdolności reprodukcyjnych. A jednak po osiągnięciu 40. roku życia pojawiają się pewne problemy. Życie po 40 dla wielu mężczyzn wiąże się ze zjawiskiem andropauzy. Ma to związek z gwałtownym spadkiem testosteronu i jest naturalnym objawem starzenia się organizmu. Jakie są objawy andropauzy?

Andropauza – jakie są najczęstsze objawy?

Najczęstsze objawy andropauzy to:

  • osłabienie
  • zmęczenie
  • zaburzenia snu
  • zmniejszony apetyt
  • pogorszenie samopoczucia
  • spadek masy mięśniowej
  • rozrost tkanki tłuszczowej
  • Jakie są przyczyny tego zjawiska?

Życie po 40 – jakie zmiany zachodzą w męskim organizmie?

Starzejący się męski organizm zaczyna produkować coraz mniej testosteronu, co wynika głównie ze spadku wydolności męskich jąder oraz męskiego hormonu DHEA, produkowanego w nadnerczach.

W wyniku niedoborów męskich hormonów, u Panów po 40 roku życia zaczynają się pojawiać różne problemy psychiczne i fizjologiczne, a także obniżone libido oraz problemy z erekcją.

Jak sobie radzić ze spadkiem potencji?

Na utrzymanie prawidłowej potencji i równowagi hormonalnej w wieku średnim ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich są predyspozycje genetyczne. Na poziom testosteronu wpływa również prowadzony tryb życia oraz stosowana dieta. Aby nie dopuścić do przedwczesnego spadku potencji, należy się zdrowo odżywiać i uprawiać aktywnie sport. Dobre życie po 40 to życie bez nałogów. Zarówno papierosy, jak i nadmiernie spożywany alkohol mogą się przyczynić do przyspieszenia starzenia organizmu i spadku testosteronu w średnim wieku.

Problemy z potencją nie są nieodwracalne. Zdrowy i aktywny tryb życia mogą znacznie załagodzić przebieg andropauzy i zredukować problemy związane z niedoborami męskich hormonów płciowych!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze