Dom
Czytany poradnik
Zrób to sam – donice do ogrodu
0

Zrób to sam – donice do ogrodu

AUTOR:  Klaudia Ozimek5 sierpnia 2018

Czas wakacji to doskonały moment na odnowienie swojego ogrodu. W tym sezonie możemy ozdobić nasz balkon lub wprowadzić nowoczesne zmiany, które odmienią wygląd naszego ogrodu. Jedną z popularnych ozdób balkonach i w ogrodach są doniczki. A jak samodzielnie wykonać donice do ogrodu i nie wydać przy tym fortuny?

Donice do ogrodu – drewniane skrzynki

Ten sposób jest niezwykle prosty. Możemy wykonać donice do ogrodu z drewnianych skrzynek. Koszt takiej donicy nie powinien przekraczać dwudziestu złotych. Drewniane skrzynki możemy zakupić przez internat, a do tego potrzebna nam będzie farba do drewna. Ściany skrzynki należy wygładzić i dopiero potem możemy zacząć je malować. Po pomalowaniu trzeba odczekać kilka godzin i pokryć skrzynkę drugą warstwą farby. Po wyschnięciu możemy nasypać ziemi do skrzynki, dobrze ją ugniatając. Należy to zrobić ostrożnie, tak by ziemia nie wysypała się ze skrzynki. Do ziemi wsadzić możemy wybraną przez nas roślinę i donica jest gotowa. Donice do ogrodu ze skrzynki są oryginalną ozdobą.

Stary garnek – donice ogrodowe

Zamiast pozbywać się starych garnków z domu, wykorzystaj je jako donice do ogrodu. Wyczyść garnek dokładnie, a potem odkręć od niego rączki. Do wykonania takiej doniczki potrzebna będzie farba w sprayu i oczywiście garnek. Do pomalowania garnka musisz znaleźć sobie odpowiednie miejsce, gdzie nie będzie wiatru, który może roznieść farbę na przedmioty w pobliżu. Nie maluj w garażu, czy na dworze, ponieważ farba może rozpylić się na samochód albo wiatr przeniesie ją na ciebie. Wybierz kolor farby, jaki najbardziej ci się podoba i pasuje do twojego ogrodu. Taka doniczka na pewno zrobi wrażenie na znajomych, kiedy przyjdą cię odwiedzić.

Stara opona na doniczkę

Jeśli masz starą oponę, to jej również się nie pozbywaj. Nawet stara zużyta opona może nam się do czegoś przydać. W tym przypadku możemy z niej zrobić oryginalną doniczkę do ogrodu. Jeszcze lepiej, jeśli masz więcej niż jedną oponę i możesz z nich stworzyć większą ozdobę do ogrodu. Opony możesz poustawiać na sobie naprzemiennie, dzięki czemu stworzysz piramidę. Do wnętrza opon nasyp ziemi i zasadź w niej ulubione kwiaty. Jeśli chcesz, możesz pomalować opony na wybrany kolor. Donice do ogrodu z opon są nietypową, ale bardzo oryginalną ozdobą, która wzbudza zachwyt.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze