Dom
Czytany poradnik
Zrób to sam – domek dla kota
0

Zrób to sam – domek dla kota

AUTOR:  Klaudia Ozimek8 sierpnia 2018

Kupno domu dla kota może być drogą inwestycją w wygodę naszego pupila. Jednak możesz sam zrobić domek dla kota. Nie jest to skomplikowane zadanie i nie jest też drogie, więc jeśli chcesz zadbać o komfort swojego kota, a jednocześnie trochę zaoszczędzić, to sprawdź z nami jakie są najlepsze sposoby na zrobienie domku dla kota.

Domek dla kota z filcu

Filc jest miękkim, a jednocześnie wytrzymałym materiałem, z którego z łatwością wykonamy domek dla naszego pupila. Wystarczy kupić dwumetrowy kawałek filcu. Możemy go kupić w sklepie internetowym, gdzie znajdziemy najtańszą ofertę. Kiedy materiał już do nas dojdzie, musimy wyciąć z niego wybrany przez nas kształt. Potrzebne będą cztery ściany, które złączą się ze sobą na szczycie. Ściany domu trzeba zszyć, pamiętając o tym, że szwy muszą znajdować się od wewnątrz. Po zszyciu do wnętrza domu możemy włożyć poduszkę dla kota. Na koniec możemy ozdobić domek dla kota według uznania.

Domek dla kota z kartonu

Do wykonania tego domu potrzebne nam będą karton, wata, oraz materiał. W jednej ze ścian musimy wyciąć otwór, który będzie pełnił funkcję drzwi dla kota. Ciekawym rozwiązaniem jest wycięcie wejścia w kształcie kota. Następnie ściany wewnątrz i od zewnątrz musimy wykleić watą. Pamiętaj o tym, by wewnątrz domu umieścić więcej waty, by kot mógł wygodnie ułożyć się w podłodze. Kolejnym etapem jest przyklejenie materiału wewnątrz domku i do ścian zewnętrznych. Wystarczy posmarować rogi ścian klejem i przycisnąć do niego materiał, żeby materiał lepiej się trzymał, możesz użyć kleju na gorąco.

Drewniana skrzynka jako domek dla kota

Dobrym materiałem na domek dla kota jest drewniana skrzynka. W jednej ze ścian musimy wyciąć otwór na wejście dla kota. Wnętrze skrzynki powinniśmy wyściełać miękkim materiałem, na którym kot z chęcią się położy. Pod materiał możesz włożyć watę, by wnętrze domku dla kota było jeszcze przytulniejsze. A ściany skrzynki możemy ozdobić według uznania. Najlepszym i najtańszym rozwiązaniem, jest oklejenie skrzynki materiałem.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze