Kobieta
Czytany poradnik
Zaplanuj z nami idealny babski wieczór
0

Zaplanuj z nami idealny babski wieczór

AUTOR:  Patrycja Strzelczyk15 sierpnia 2019

Spotkanie z przyjaciółkami to zawsze świetny sposób na spędzenie wieczoru. Jednak zanim zorganizujesz lub wybierzesz się na babski wieczór, sprawdź co zrobić, by był idealny.

Idealny babski wieczór? Brak mężczyzn

Obecność mężczyzny, nawet jeżeli będzie on niemal niezauważalny, może sprawić, że nie będziecie mogły się w pełni zrelaksować i wyluzować. To samo dotyczy ciągłych telefonów i smsów. Przecież nie po to urządzacie sobie babski wieczór, żeby przez cały czas mieć kontakt ze swoim mężczyzną. Zróbcie sobie jeden wieczór przerwy. A podczas damskiego spotkania najlepiej zebrać komórki do pudełka i schować na cały wieczór. Najważniejszą zasada damskiej imprezy jest definitywny brak mężczyzn. Męża czy chłopaka najlepiej wyślij na noc do kolegów, a dzieciom zapewnij opiekę dziadków.

Pomysły na idealny babski wieczór

1. Domowe SPA

Jak powinien wyglądać idealny babski wieczór? Urządźcie sobie domowe spa. Niech każda z was przyniesie ulubione kosmetyki i razem je przetestujcie. Możecie też wspólnie przygotować domowe maseczki z produktów, które posiadacie w kuchni, np. płatków owsianych. Poza pielęgnacją, w postaci peelingów i maseczek, możecie postawić na piękny wygląd. Zróbcie sobie wzajemnie wystrzałowe lub szalone makijaże, manicure, albo nawet tatuaże z henny.

2. Seans filmowy

Opcji zorganizowania idealnego babskiego wieczoru połączonego z seansem filmowym jest mnóstwo. Możecie np. urządzić sobie maraton „Przyjaciół” albo innego ulubionego serialu, obejrzeć ulubiony film każdej z was albo zrobić sobie maraton tematyczny. Jeżeli lubicie kino grozy, urządźcie sobie maraton horrorów, albo przeciwnie – wyciskaczy łez. Wybór należy da was.

3. Wspólne gotowanie

Nawet jeżeli na co dzień nie przepadacie za gotowaniem, to w towarzystwie najlepszych przyjaciółek sprawi wam ono z pewnością mnóstwo frajdy. Możecie zarówno ugotować coś prostego, jak np. pizza czy spaghetti, albo urządzić sobie wieczór niczym w ekskluzywnej restauracji. Nie zapomnijcie o deserze.

4. Wieczór gier

Kalambury? Taboo? A może klasyczna butelka? Wybór jest ogromny, a przecież idealny babski wieczór nie może obejść się bez chociaż jednej planszówki. Możecie również zagrać w „Zgadnij kim jesteś”. Każdy z uczestników zabawy zapisuje na samoprzylepnej kartce imię i nazwisko postaci, a kartki przyklejacie na czole wybranej osoby, tak żeby ta nie zorientowała się, co jest na niej napisane. Zadaniem graczy będzie zgadnięcie, kim są w danej rundzie. Zgadujący gracz może zadać 21 pytań zamkniętych, na które druga osoba odpowiada tylko „tak” lub „nie”. Wykażcie się kreatywnością i bawcie się dobrze.

5. Klasyczne spotkanie
Zorganizowane sobie idealnego babskiego wieczoru może czasami okazać się zbyt trudne. Zwłaszcza jeżeli w grę wchodzą jeszcze obowiązki, praca i dzieci. Zawsze jednak możecie umówić się na wspólne śniadanie, obiad albo chociaż lampkę wina czy popołudniową kawę. Spotkanie z przyjaciółmi, nawet krótkie, pozwala zacieśnić więzy i zwyczajnie porozmawiać.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze