Czytany poradnik
Z nami dowiesz się jak odnowić buty, by wyglądały jak dawniej
0

Z nami dowiesz się jak odnowić buty, by wyglądały jak dawniej

AUTOR:  Alicja Hudzik2 kwietnia 2019

Zastanawia Cię jak odratować ulubioną parę kozaków, trampki lub szpilki? Z tego poradnika dowiesz się jak odnowić buty, by wyglądały tak jak dawniej! Zapraszamy do lektury i inspiracji! DIY!

Jak odnowić buty i pozbyć się na nich śladów soli?

Ślady soli to jedne z najtrudniejszych zabrudzeń, jakie pojawiają się na butach. Jak się ich pozbyć? Wystarczy użyć wody z octem, wymieszanych w proporcji 1:1. Po wyschnięciu należy dobrze wypastować buty i je zaimpregnować. Inny sposób to użycie ciepłego mleka i przecieranie śladów nasączoną ścierką lub wacikiem.

Jak odnowić buty i nadać im nowy wygląd?

Do odnowienia obuwia oraz torebek można wykorzystać wielokolorowy krem do renowacji. Zawarte w kremie woski i pigmenty pozwalają na pokrycie zarysowań i przebarwień. Dzięki temu można usunąć brud  z obuwia, dokładnie je wypolerować i przywrócić im dawną świetność.

Jak odnowić buty, by wyglądały jak dawniej – praktyczne porady

  1. Jeśli notorycznie gubisz lub uszkadzasz fleki, zakup arkusz gumy do fleków, klej szewski i gwoździki. Od tej pory będziesz mogła samodzielnie wymieniać fleki w ulubionych butach, bez konieczności udawania się do szewca. Koszt takiego zestawu to kilkanaście złotych.
  2. Do odnowienia butów czasem wystarczy jedynie dobry klej na ciepło i perełki, koraliki lub kryształki. Nowy wygląd można nadać także z użyciem brokatu, materiałowych kokardek oraz różnych innych dekoracji (np. kwiatowych). Część obuwia, której nie chcemy poddać modyfikacji, warto zabezpieczyć taśmą malarską.
  3. Warto regularnie wymieniać wkładki w butach – w sklepach internetowych możesz znaleźć różne rozmiary i kolory, w zależności od preferencji. Należy również regularnie prać lub wymieniać sznurowadła.
  4. Białe gumowe podeszwy można czyścić wybielaczem do ubrań. Specyfik należy rozpuścić w wodzie, a następnie nałożyć na but. Po upływie kilku godzin wystarczy delikatnie spłukać substancję.
  5. Jeśli chcesz nadać butom (czółenkom lub szpilkom) nowego charakteru, możesz pomalować ich czubki farbą w sprayu lub lakierem do paznokci. Przed przystąpieniem do odnawiania oklej powierzchnię, której nie chcesz zabarwić taśmą malarską. Buty najlepiej malować nad kartonowym pudełkiem, folią lub rozłożonymi gazetami, tak, by nie zabrudzić podłogi.

Zastanawia Cię jak prać obuwie sportowe? Sprawdź koniecznie nasz poradnik!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze