Styl
Czytany poradnik
Wyjątkowy urok nastrojowych uliczek
0

Wyjątkowy urok nastrojowych uliczek

AUTOR:  Porady.org31 stycznia 2019

Prawdopodobnie nigdy nie mieliśmy tak dużej swobody w wyborze tematów domowych dekoracji jak współcześnie. Niekiedy ogrom możliwości może paradoksalnie utrudnić nam podjęcie decyzji. Dlatego też chętnie korzystamy ze sprawdzonych, uniwersalnych rozwiązań czy pomysłów poleconych przez innych.

Dziś o niezwykle inspirującym rodzaju dekoracji opowiedział nam specjalista z firmy Redro.pl. Przekonajcie się sami, jakie zalety posiada polecana przez niego fototapeta.

Uliczka przeniesiona na ścianę wybranego pomieszczenia nie tylko doda całemu wnętrzu nastrojowego, komfortowego charakteru, ale także sprawi, iż zaczniemy postrzegać je jako bardziej przestrzenne – mówi ekspert.

Romantyczna fototapeta – francuska uliczka pełna kawiarenek i sklepów

Bez wątpienia Paryż możemy zaliczyć do grona najpiękniejszych miast świata. Co roku stolicę Francji odwiedzają setki tysięcy turystów oraz zakochanych par. Choć największą popularnością niezmiennie cieszą się tamtejsze atrakcje i zabytki (jak choćby Wieża Eiffela czy Luwr) to jednak również zabytkowe uliczki tego miasta potrafią wzbudzić zachwyt przyjezdnych. Czy więc mamy rację sądząc, iż fototapety z nimi sprawdzą się jako domowa dekoracja? Postanowiliśmy zapytać o to specjalistę.

– Zdecydowanie tak. Bulwar Saint-Germain czy Rue de Lisbonne to przykłady ulic, które zdumiewają wręcz swoim przepychem. Fototapety z nimi doskonale spiszą się jako umieszczona na głównej ścianie ozdoba przestronnego salonu. Za sprawą francuskiego akcentu wnętrze to nabierze stylowego, eleganckiego charakteru. Gwarantuję, że kawa popijana podczas patrzenia na któryś z klimatycznych paryskich lokali będzie smakować wyjątkowo. Do sypialni możemy natomiast wybrać wzór z inną uliczką – na przykład Bulwarem de Clichy, kojarzonym przede wszystkim ze słynnym kabaretem Moulin Rouge. Taka dekoracja to sprawdzony sposób na odrobinę pikanterii pod naszym dachem… Jeżeli nie obawiamy się wprowadzenia do pomieszczenia kontrastów oraz intensywnych kolorów, to polecam zwrócić uwagę na fototapety z paryskimi uliczkami pełnymi sklepów – zwłaszcza ukazanymi na nocnych zdjęciach.

Tajemnicze zaułki jako fototapeta? Uliczka pełna niespodzianek…

Spacerowanie bez celu przed siebie jest jednym z najprzyjemniejszych sposobów zwiedzania Wędrówka urokliwymi uliczkami i zaułkami dostarcza mnóstwa satysfakcji, równocześnie pozwalając odkryć nieco mniej znane oblicze danego miasta. Czy wykonane w takich miejscach zdjęcia również sprawdzą się w roli głównego tematu dekoracji? A jeśli tak, to w jakich aranżacjach możemy je wykorzystać?

– Uliczki, które ozdobią ściany naszego mieszkania, wcale nie muszą być sławne i rozpoznawalne, jak te ze wspomnianego wcześniej Paryża. Dla wielu osób największy urok posiadają właśnie mniej znane miejsca. W każdym większym mieście odnajdziemy kameralne zaułki, niewielkie skwery i romantyczne alejki, które doskonale będą prezentować się w formie fototapety. Dekoracje z nimi mogą pełnić w naszych mieszkaniach bardzo różne role. Przykładowo wzór ze starą kamienicą będzie ciekawym wyborem do gabinetu w stylu retro. Zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na czarno-białą fototapetę. Zdjęcia wykonane w zabytkowych miasteczkach śródziemnomorskich (cechujących się charakterystycznymi, wąskimi uliczkami) mogą posłużyć natomiast do uatrakcyjnienia zarówno tradycyjnego salonu, jak i nowoczesnej kuchni.

Malownicza fototapeta – uliczka z kwiatami

Malownicza fototapeta – uliczka z kwiatami

O uroku konkretnej uliczki nie decydują wyłącznie budynki jakie się na niej znajdują. Na ogólne wrażenie składa się bowiem całe otoczenie, a więc także drzewa czy kwiaty. Jak możemy więc w naszych domach wykorzystać fototapety z zielonymi alejkami lub bulwarami pełnymi ozdobnych roślin? Kilka interesujących pomysłów podsunął nam ekspert z Redro.pl.

– Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, iż najbardziej atrakcyjne wydają nam się miasta, w których roślinność wkomponowano pomiędzy piękne budowle – stare kamienice, kościoły czy pałace… W oczywisty sposób wizerunki tak zagospodarowanych uliczek również będą wyróżniać się na tle innych wzorów. W ciekawy sposób łączą one różne estetyki. Kwiaty wprowadzają do pomieszczenia kolory, ożywiają otoczenie i dodają całej kompozycji lekkości. Akcent architektoniczny – sama uliczka oraz znajdujące się na niej budynki – równoważą natomiast ogólne wrażenie statycznym, stonowanym akcentem. Gdzie więc pasować będą takie fototapety? Możliwości jest bardzo wiele. Przede wszystkim wzory z kwiecistymi uliczkami widziałbym w subtelnie urządzonym salonie – na przykład wykorzystującym styl prowansalski. Bardzo dobrze powinny spisać się także w kuchni – zwłaszcza takiej, którą wyposażono w jasne, drewniane meble. Ciekawym pomysłem może być również udekorowanie za pomocą takiej ozdoby ściany korytarza, który chcielibyśmy rozjaśnić i wizualnie ożywić.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze