Czytany poradnik
Włochy – gdzie warto pojechać?
0

Włochy – gdzie warto pojechać?

AUTOR:  Patrycja Strzelczyk20 lutego 2019

Planujesz w najbliższym czasie wyjazd do Włoch? Sprawdź gdzie warto pojechać i co koniecznie zobaczyć. 

Rzym

Stolica Włoch to obowiązkowa pozycja na liście. Najpopularniejszym zabytkiem i symbolem Wiecznego Miasta jest Koloseum. Poza tym koniecznie trzeba wybrać się do centrum i zwiedzić Panteon, który jest najlepiej zachowanym zabytkiem z czasów Cesarstwa Rzymskiego oraz zobaczyć najsłynniejszą barokową fontannę w Rzymie – Fontanna di Trevi. Dodatkowo należy znaleźć kilka godzin na pobyt w Watykanie i zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra. Podczas pobytu w Rzymie obowiązkowo należy również zwiedzić jeden z zabytkowych placów miasta, m.in. Navona, Campo de’ Fiori, Farnese czy Piazza di Spagna

Wenecja

Wenecja, dzięki przepływającym przez niemal całe miasto kanałom, jest jednym z najbardziej wyjątkowych miast w Europie. Poza zespołem mostów i kanałów, które same w sobie są niezwykłą atrakcją, Wenecji znajduje się mnóstwo zabytków. Będąc tam, koniecznie trzeba wybrać się do Bazyliki i na Pl. Św. Marka oraz znajdującego się niedaleko Pałacu Dożów. Obowiązkowo trzeba również zobaczyć choć jeden ze słynnych weneckich mostów, na przykład Most Rialto czy Most Westchnień.

Neapol

Neapol jest kolejnym miastem, które warto odwiedzić będąc we Włoszech. Najważniejszym punktem wycieczki będzie bez wątpienia Wezuwiusz. Podczas wycieczki po jednym ze szlaków prowadzących na szczyt można zobaczyć wiele gatunków roślin i zwierząt. Koniecznie trzeba również wybrać się pod fontannę Neptuna znajdującej się na placu Municipio, a miłośnicy muzyki operowej, koniecznie powinni wybrać się do Teatru Świętego Karola. Będąc w Neapolu, warto zarezerwować sobie również jeden dzień na wycieczkę do Pompejów.

Sycylia

A co zobaczyć na największej wyspie Morza Śródziemnego? Obowiązkowo najwyższy wulkan w Europie – Etnę. Dodatkowo warto odwiedzić jedno z wielu pięknych miast Sycylii, do wybory mamy m.in. Palermo, Syrakuzy, Cefalu czy Agrigento.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze