Aplikacje
Czytany poradnik
Windows 8 – problem z Google Chrome
0

Windows 8 – problem z Google Chrome

AUTOR:  Paweł Nowicki14 stycznia 2017

Google Chrome, należy do grupy moich ulubionych przeglądarek. Trafiłem na nią kilka lat temu i z miejsca zakochałem się w tym, co była mi ona w stanie zaoferować. Wiele ciekawych opcji, szybkość działania, wygoda w użytkowniku i relatywnie niewielka ilość pamięci jaką pobierała sprawiły, że błyskawicznie straciłem zainteresowanie innymi przeglądarkami i przez wiele lat prowadziłem udaną współpracę z Chromem.

Niestety okazało się, że Windows 8 wraz z Google Chrome z jakiegoś powodu dziwnie się nie lubią, co stało się moją zmorą przez ostatnie 2 tygodnie. Szperając w internecie okazało się, że na różnych forach komputerowych etc. pojawiła się masa tematów „Google Chrome nie wczytuje stron na windows 8” etc.

No ale na czym polega sam problem z przeglądarką? Otóż z jakiegoś dziwnego powodu, Chrome ma problem z wczytaniem całości HTML po otwarciu strony, co zmusza nas do jej odświeżenia, żeby w końcu, mówiąc kolokwialnie „zaskoczyła”. O ile nie było to problemem w przypadku rozmaitych for, o tyle doprowadzić mogło to do szału w momencie w którym próbowaliście np. zagrać w jakąś grę przez przeglądarkę. W przypadku jednej z produkcji Chrome zmuszał mnie (uwaga!) do 11 krotnego odświeżania za nim udało mu się załadować wszystkie komponenty. Wiadomo, że tak nie da się pracować.

Istnieją jednak trzy sposoby walki z tym problemem. Wszystkie niezwykle proste i łatwo dostępne dla zwykłego użytkownika.

  1. Pierwszy polega na tym, że wchodzimy w narzędzia a następnie w wyczyść dane przeglądania i czyścimy ciasteczka od samego początku;
  2. Drugi sposób jest równie prosty, mianowicie wchodzimy w ustawienia, a następnie tworzymy nowy profil. Dzięki temu, nasza przeglądarka zacznie normalnie działać. Jest jednak pewien problem, oba rozwiązania są niezwykle krótkotrwałe i w praktyce musimy je powtarzać codziennie, co może być irytujące, zwłaszcza jeżeli ktoś chce mieć zapisane w pamięci przeglądarki hasła, stany gry we flashu etc;
  3. Należy dodać swoje konto Google, jako nowego użytkownika (należy wejść w ustawienia przeglądarki). Po dodaniu nowego użytkownika, należy usunąć tego starego. W większości przypadków na trwale rozwiązuje to problem.

Jeśli się nie uda pozostaje zmiana przeglądarki i powrót np. do starej, dobrej Opery (moja pierwsza przeglądarka). Co do samego Chroma, pozostaje czekać, aż twórcy coś zrobią, niestety z tego co się orientuje, na ten moment nie bardzo wiedzą z czego wynika ten problem, tak więc może to zająć jeszcze trochę czasu. Pozostaje tylko się cieszyć, że inne przeglądarki nie podzieliły losu Chrome’a w kwestii Windowsa 8.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze