Zdrowie
Czytany poradnik
Uśmiechnij się – sposoby na doła
0

Uśmiechnij się – sposoby na doła

AUTOR:  Klaudia Ozimek24 sierpnia 2018

Nie jeden raz w życiu, każdy z nas miał doła i podły nastrój, który odbierał ochotę na wszystko. Taki stan zdarza się każdemu i jest to naturalne. Kiedy coś nie idzie po naszej myśli, stajemy się przygnębieni, a to odbiera nam radość. Jak radzić sobie z takim nastrojem? Podajemy najlepsze sposoby na doła.

Sposoby na doła – oglądaj śmieszne filmiki

W internecie jest ich pełno. Na oglądaniu śmiesznych filmików w internecie można spędzić naprawdę dużo czasu, jednak nie ma co z tym przesadzać. Wystarczy kilka filmików, byś płakał ze śmiechu, a na twojej twarzy na nowo pojawi się uśmiech. Może na się wydawać, że są inne bardziej skuteczne sposoby na doła, jednak wiele osób wykorzystuje ten sposób, nawet o tym nie wiedząc. Może warto spróbować?

Sposoby na doła – słuchaj wesołej muzyki

Kiedy jesteśmy smutni i przygnębieni, to najczęściej i nasze otoczenie dopasowuje się do naszego nastroju. Często robimy to sami, puszczając smutną i nostalgiczną muzykę. Jednak to nie zalicza się do listy „sposoby na doła”. Co prawda muzyka jest doskonałym sposobem na poprawę nastroju, jednak tylko wtedy, gdy jest pobudzająca i wesoła. Muzyka ma ten dar wyostrzania naszych emocji. Tak, więc jeśli jesteśmy smutni, to właśnie optymistyczna piosenka poprawi nam nastrój.

Sposoby na doła – wyjdź na świeże powietrze

Dotlenienie mózgu sprawia, że lepiej i łatwiej nam się myśli. A kontakt ze słońcem, nawet niewielki to dawka witaminy D, która wpływa do naszej krwi. To wszystko przyczynia się do zwiększenia endorfin we krwi. A przecież to hormon odpowiedzialny za poprawę humoru. Tak więc czego chcieć więcej. Spacer na świeżym powietrzu to jedne z najskuteczniejszych punktów na liście „sposoby na doła” więc koniecznie go wykorzystaj.

Sposoby na doła – zjedź czekoladę

Może nam się wydawać, że w tak ponure dni, kiedy na nic nie mamy ochoty, nic nam nie pomoże i nie poprawi humoru. A tymczasem nie trzeba wiele, by nasz nastrój zmienił się na lepsze. Wystarczy jedna czekolada, by na twojej twarzy ponownie pojawił się uśmiech.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze