Finanse
Czytany poradnik
Ubezpieczenie na życie – dlaczego warto je mieć?
0

Ubezpieczenie na życie – dlaczego warto je mieć?

AUTOR:  Porady.org18 marca 2020

Zakup ubezpieczenia na życie nie jest obowiązkowy. Jednak wiele osób zdaje sobie sprawę, że samo ubezpieczenie państwowe nie będzie wystarczającym wsparciem dla bliskich i nie zapewni im odpowiedniej pomocy, jeśli wydarzy się nieszczęśliwy wypadek.


Dodatkowe ubezpieczenie na życie to kolejna opłata wchodząca w skład miesięcznych wydatków. Wiele osób zastanawia się, czy jest ona potrzebna, skoro koszty życia i tak są spore – rachunki za media, opłaty mieszkaniowe, ubezpieczenie samochodu czy bieżące wydatki są wystarczającym obciążeniem dla domowego budżetu. Istnieją jednak ważne powody, dla których powinieneś zainwestować w ubezpieczenie na życie.

Ubezpieczenie na życie – najważniejsze powody, dla których warto je mieć

Nikt nie lubi snuć czarnych scenariuszy. Niemniej jednak śmiertelny wypadek czy choroba mogą przytrafić się każdemu, bez względu na wiek i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Właśnie z tego powodu ważne jest ubezpieczenie na życie, które będzie wsparciem dla Twoich bliskich, gdy stanie Ci się coś złego.

Oto najważniejsze powody, dla których warto zdecydować się na dodatkową polisę:

  • Pieniądze nie zastąpią utraty najbliższej osoby. Jednak jeśli ubezpieczony był głównym żywicielem rodziny i zmarł z powodu choroby, nieszczęśliwego wypadku lub przyczyn naturalnych, jego rodzina otrzyma kwotę, która pozwoli jej na samodzielność finansową w najtrudniejszym czasie i późniejszym okresie, nawet do kilku lat.
  • W przypadku niespodziewanej śmierci kwota ubezpieczenia może też w niektórych przypadkach pokryć zobowiązania finansowe, które zostały zaciągnięte za życia. Chodzi przede wszystkim o kredyty hipoteczne i gotówkowe, które są dziedziczone przez najbliższych.
  • Ubezpieczenie na życie przyda się również wtedy, gdy w wypadku, w którym zginęła osoba ubezpieczona, ucierpieli inni członkowie rodziny. Świadczenie pokryje koszty leczenia, rehabilitacji, a także zakupu leków, które nie są refundowane przez NFZ.

Ubezpieczenie na życie – dodatkowe korzyści

To jednak nie wszystkie korzyści, jakie płyną z zakupu ubezpieczenia na życie. Niektóre polisy oferują również wsparcie dla ubezpieczonego, jeśli:

  • ulegnie on poważnemu wypadkowi,
  • zachoruje i będzie potrzebował długotrwałego leczenia,
  • stanie się niezdolny do pracy.

Dodatkowe korzyści zależą od oferty ubezpieczyciela oraz wybranego pakietu. Wysokość składki ustalana jest indywidualnie, w zależności od sytuacji osoby zainteresowanej (wiek, sytuacja zawodowa itp.). Zakup polisy to również gwarancja poczucia bezpieczeństwa i spokojnego snu – nie będziesz musiał martwić się tym, jak poradzi sobie Twoja rodzina, gdy Ciebie zabraknie.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze