Dom
Czytany poradnik
Torba z papieru – krok po kroku
0

Torba z papieru – krok po kroku

AUTOR:  Alicja Hudzik6 czerwca 2018

Jesteś miłośnikiem kreatywnych wyzwań? Lubisz, gdy drobne, oryginalne przedmioty w twoim domu zostały wykonane przez Ciebie własnoręcznie? W tym artykule podpowiemy Ci jak wykonać samodzielnie torbę prezentową. Do dzieła!

Do czego możemy wykorzystać papierową torbę?

Papierowa torba to nie tylko przedmiot, w którym można umieścić prezent. To także modny dodatek do domowych wnętrz. W papierowych torbach można przechowywać zabawki dla dzieci, lekkie przedmioty, których nie używamy oraz wykorzystać je jako przyborniki na narzędzia kreślarskie, biżuterię, słodycze, drugie śniadanie lub elektronikę niewielkich rozmiarów.

Czego będę potrzebować, by wykonać torbę z papieru?

Do samodzielnego wykonania torby będziesz potrzebować szarego papieru lub papieru technicznego, dobrego kleju w sztyfcie, nożyczek oraz taśmy klejącej. Do dekorowania mogą się przydać również wstążki, tasiemki, jasny papier do pakowania prezentów lub papier pakowy oraz dziurkacz, w zależności od Twojej inwencji!

Jak wykonać samodzielnie torbę z papieru?

Naszą pracę zaczynamy od złożenia papieru na pół. Składamy kartkę wzdłuż dłuższego boku, robiąc charakterystyczną zakładkę. Robimy to w ten sposób, aby jedna strona była nieco mniejsza od drugiej. Bok, który wystaje, czyli naszą „zakładkę”, zaginamy i zaklejamy. W ten sposób wykonaliśmy charakterystyczną tubę, czyli torebkę bez spodu! Zaginamy górne boki torby do środka, tak, aby powstały dwa przylegające do siebie jednym bokiem trójkąty, a następnie robimy delikatne zgięcie pośrodku kartki. Zaginamy oba trójkąty z powrotem do środka, a następnie odginamy, pozostawiając na papierze odbity kształt 4 trójkątów złączonych ze sobą w prostokąt. W kolejnym etapie do środka wkładamy rękę, a następnie odginamy całość w drugą stronę. Aby wykonać tzw. harmonijki, zaginamy boki zewnętrzne do środka, a następnie sklejamy wgięcia. W ten sposób stworzyliśmy podstawę torby! Końcowy etap polega na zagięciu dłuższych boków do środka, a oraz wsadzeniu do środka ręki i uformowaniu ostatecznego kształtu torby poprzez wciśnięcie jej boków do środka. Zaginamy górną część i gotowe!

Jak ozdobić górną część torby?

Górną część możemy wykarbować z wykorzystaniem specjalnych nożyczek, wykończyć dziurkaczem brzegowym, ozdobić wstążką, tasiemką lub sznureczkiem. Na torbę możemy nakleić dowolne elementy z jasnego papieru, by dodatkowo ją upiększały. Możliwości są nieograniczone! Tylko od Ciebie zależy, jak udekorujesz własnoręcznie wykonaną torbę! Z tak przygotowanej torby możesz korzystać na co dzień lub komuś podarować.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze