Hobby
Czytany poradnik
Tarot – jak zacząć przygodę z kartami?
0

Tarot – jak zacząć przygodę z kartami?

AUTOR:  Porady.org30 listopada 2020

Tarot z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Jeśli interesuje Cię stawianie kart nie tylko dla siebie, ale też bliskich, ale nie wiesz od czego zacząć to właśnie w tym artykule znajdziesz odpowiedź.

Jak zacząć wróżyć z kart Tarota?

Już na samym początku nie obejdzie się bez talii kart, a więc musisz wyszukać sobie takie karty, które będą do Ciebie najbardziej przemawiały. Zazwyczaj lepiej jest udać się do sklepu ezoterycznego stacjonarnie, ale w czasach pandemii mamy to utrudnione. Został więc zakup online, który ma też swoje plusy zaoszczędzisz trochę pieniędzy i na spokojnie bez pośpiechu masz możliwość przeglądania różnorodnych kart. Polecamy zdecydować się na samym początku na bardzo prostą talię kart. Będzie Ci łatwiej „odgadnąć” odpowiedź.

Jak stawiać Tarota w domu?

Jeśli chcesz zacząć stawiać Tarota musisz się mentalnie na to nastawić. O co chodzi? Najlepiej udać się do pomieszczenia, w którym można się skupić, zebrać myśli i nic nie będzie nas dekoncentrowało. Możesz włączyć relaksującą muzykę, zapalić świeczki, a jeśli uważasz, że to za dużo po prostu usiądź i oczyść umysł.

Co dalej? Jeśli już czujesz wewnętrzny spokój zacznij tasować karty skupiając się na pytaniu, które chcesz zadać. Pytanie możesz powtarzać w myślach bądź wypowiadać na głos. Najlepiej zacząć od prostych pytań, ponieważ będzie nam łatwiej zinterpretować odpowiedź. Interpretacja dla początkujących może być trudnym wyzwaniem, więc nie rzucaj się od razu na bardzo skomplikowane pytania. Następnie przetasowane karty rozłóż od lewej strony do prawej ruchem przesuwającym i wyciągnij kartę wciąż mając w głowie to o co chcesz zapytać. Dlaczego jedną kartę? Bo zazwyczaj ma już ona w sobie odpowiedź i na pewno będzie Ci łatwiej. Jeśli jednak pierwsza karta nie rozjaśniła Ci odpowiedzi możesz wyciągnąć kolejną. Czasem ta druga może być dopełnieniem tej pierwszej.

Rozwijanie odczytywania kart Tarota jest jak z nauką. Musisz temu poświęcać dużo czasu, aby otwierać się duchowo na to co karty chcą Ci przekazać, dlatego nie zniechęcaj się na początku, gdy nie rozumiesz otrzymanej odpowiedzi.

Przeczytaj także pozostałe poradniki o Tarocie:

  1. Jak wróżyć z dłoni
  2. Tarot za darmo – gdzie szukać wróżb?
  3. Jak umiejętnie zadawać pytania w Tarocie
  4. Jak zadawać pytania kartom Tarota?
  5. Karty Tarota – jak wróżyć?
  6. Jak działa Tarot?
Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze