Czytany poradnik
Tak najlepiej podkreślisz kolor swoich oczu
0

Tak najlepiej podkreślisz kolor swoich oczu

AUTOR:  Agnieszka Szarak13 kwietnia 2018

Makijaż oka jest dopełnieniem codziennego wyglądu. Może być odważny albo w subtelny sposób podkreślać walory. Podpowiadamy, jak dzięki cieniom do powiek najlepiej podkreślisz kolor swoich oczu!

Trochę o kolorach

Na początek dobrze jest się przyjrzeć barwom, stosowanym do robienia makijażu. Jest ich naprawdę mnóstwo i służą do wielu rzeczy np. podkreślenia kształtu oka. W tym celu używa się barw neutralnych, takich jak czerń czy brąz. Jeżeli z kolei chce się uzyskać spektakularny efekt, należy zestawić ze sobą kolory kontrastujące, zatem jeżeli masz ciemne oczy, zrób sobie jasny makijaż. Na koniec pozostają barwy dopełniające, czyli te, które wydobędą i podkreślą kolor tęczówki. Podpowiadamy, jakie wybrać.

Błękitnookie

Jesteś posiadaczką pięknych, błękitnych oczu. Wybierając się po odpowiednie cienie, zwróć się w kierunku palet zielonych, różowych oraz fioletowych. Aby podkreślić, a zarazem uwydatnić ich naturalną barwę, dobrze sprawdzą się odcienie miedzi, brązu i pomarańczu. Ta ostatnia wersja jest łagodniejsza i zdecydowanie bardziej naturalna. Nada oczom blask, nie robiąc wulgarnego wrażenia.

Innym pomysłem na podkreślenie koloru oczu jest odpowiedni ubiór. Wystarczy, że założysz właściwą górę, a efekt murowany. Zdecyduj się więc na błękitny sweter, koszulę albo duże, niebieskie kolczyki. Jeżeli nie masz nic takiego, dobrym pomysłem będzie apaszka, której barwa będzie mocno zbliżona do koloru Twoich tęczówek.

Brązowookie

Posiadając brązowe oczy możesz powiedzieć, że jesteś szczęściarą. Techniki makijażu w tym przypadku są najbardziej swobodne. Brązowe oczy dobrze bowiem wyglądają w niemal całej palecie dostępnych na rynku cieni do powiek. Oczywiście jednak są barwy, które wybitnie podkreślą ich kolor. Dobrze więc sprawdzą się wszelkie odcienie metaliczne w zestawieniu z brązem, złotem i różem. Z kolei przytłumiony brąz w idealny sposób podkreśli naturalny kolor oczu.

Inny dobry pomysł to odważne korzystanie z eyelinera, tuszu do rzęs oraz kredki do oczu. Dobra, czarna oprawa oka podkreśli zarówno jego kolor, jak i kształt. Brąz bardzo dobrze czuję się bowiem w towarzystwie czerni.

Zielonookie

Masz zielone oczy? To wspaniale! Zaliczasz się więc do elitarnej grupy na świecie, bo takich szczęśliwców jest zaledwie 2%. Zielone oczy są najrzadziej spotykane wśród ludzi, warto więc je odpowiednio podkreślić, uwydatniając kolor. W tym celu sięgnij po palety barw brązów oraz śliwkowych fioletów. Wydobędą one głębie zieleni. Sięgnięcie po różne odcienie zielonych cieni do powiek również nie jest złym pomysłem, ale tutaj zachowaj szczególną ostrożność, bo łatwo z nimi przesadzić i osiągnąć karykaturalny efekt!

Na sam koniec, możesz podbić kolor swoim ubraniem. Tak, jak w przypadku oczu niebieskich, załóż zielony sweter, apaszkę lub kolczyki. Im bardziej zbliżony będzie kolor tkaniny do barwy Twojej tęczówki, tym lepszy efekt!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze