Technologie
Czytany poradnik
System ERP – wybieramy oprogramowanie dla firm
0

System ERP – wybieramy oprogramowanie dla firm

AUTOR:  Agnieszka Szarak24 kwietnia 2018

Wybór odpowiedniego oprogramowania dla firm często bywa kluczowy. To on odpowiada za wiele istotnych procesów związanych bezpośrednio z finansami i sprzedażą. Wybierz więc dla siebie ten najlepszy.

Co to jest system ERP

Skrót ERP oznacza enterprise resource planning, a więc w tłumaczeniu – planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Celem korzystania z podobnego oprogramowania jest zintegrowanie podsystemów w firmie tak, by wydajnie i efektywnie nią zarządzać.

Istota tej sprawy jest niepodważalna. Bezproblemowy dostęp do aktualnych informacji na temat firmy, ich swobodny przepływ między sobą oraz poprawność odpowiadają za podejmowane w przedsiębiorstwie decyzje. Dzięki temu biznes może się rozwijać, nie narażając się też przy okazji na koszty związane błędami w bazach danych. Dobry system ERP pomoże ich skutecznie unikać, pozwalając skupić sięna tym, co najważniejsze.

Niezbędne obszary działania

Wybierając idealny system ERP dla Ciebie, zwróć uwagę na kilka ważnych gestii, gwarantujących Ci komfortową pracę. Po pierwsze, w jakich obszarach działa dany program i jakie są Ci niezbędne. Programy ERP mogą obsługiwać księgowość, magazyny sprzedaż czy bazę danych klientów. Inne będą stworzone specjalnie do fakturowania, a jeszcze inne bédá dostępne w wersjach mobilnych na telefon. Linii produktowych jest naprawdę wiele i często są one ukierunkowane na małe, duże lub średnie firmy.

Po co mi to wszystko?

Przeglądasz kolejne systemy ERP i masz wrażenie, że zamiast wiedzieć coraz więcej, Ty coraz bardziej się gubisz? Profesjonalnych wariantów jest tak dużo, że trudno się dziwić. Przede wszystkim dostosuj produkt do swoich możliwości. Jeżeli prowadzisz niewielką, rodzinną działalność, nie inwestuj w najlepiej rozwinięte moduły systemów. Większość z podstawowych ma bowiem opcję rozwoju i podniesienie klasy np. oprogramowanie WAPRO ERP oraz moduł WAPRO Fakir. Jeżeli zatem Twój biznes zacznie się rozrastać, zawsze możesz dokupić kolejne licencje, tworząc kompleksową sieć baz danych.

Bez automatyzacji procesów księgowania oraz ewidencji magazynów, prowadzenie firmy jest trudne. Dobry system ERP, który może zmieniać się razem z Tobą, z pewnością usprawni każdą dzielność gospodarczą.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze