Kobieta
Czytany poradnik
Strój kąpielowy w ciąży
0

Strój kąpielowy w ciąży

AUTOR:  Agnieszka Szarak3 czerwca 2018

Jesteś w ciąży, a wokoło mnóstwo słońca i coraz bardziej porozbieranych ludzi. Zbliżają się też wakacje więc z pewnością myślisz, jaki strój kąpielowy będzie dla Ciebie najlepszy? Doradzimy Ci, jak dokonać wyboru!

Czy rezygnować z bikini?

Ciąża sprawia, że musisz na siebie szczególnie uważać, jednak nie rezygnować ze wszystkiego, co jest przyjemne. Nie ma nic lepszego dla przyszłej mamy jak kąpiele w morzu czy te słoneczne. Pływanie jest bowiem najzdrowszym ze sportów, które możesz uprawiać. Nie obciąża on Twoich stawów i pozwala na odciążenie i poprawne ułożenie kręgosłupa. Co do słońca, jest ono świetnym źródłem witaminy D, lecz w dużych ilościach może Ci zaszkodzić.

Długotrwałe przebywanie na słońcu z odkrytym brzuszkiem ciążowym prowadzi do podgrzania temperatury wód płodowych. W efekcie może to prowadzić do skurczy macicy oraz krwawienia z dróg rodnych. Dlatego w czasie ciąży lepiej zdecydować się na inny strój kąpielowy niż bikini, które całkowicie odsłania brzuch.

Idealny strój kąpielowy

Bycie w ciąży wcale nie oznacza, że musisz nosić workowate, brzydkie rzeczy i wyglądać nieatrakcyjnie. Czy słyszałaś o czymś takim jak tankini? To świetna alternatywa dla pań, które kochają się w bikini, lecz nie mogą sobie na nie obecnie pozwolić. Takie rozwiązanie jest modne, ładne, swobodne, a co najważniejsze — oferuje je wiele sklepów, w których są stroje kąpielowe. Luźna góra w postaci koszulki nie opina brzucha, zasłaniając go przed promieniami słonecznymi, za to ciekawe kroje wycięć na biust, pozwolą na wybranie tego perfekcyjnego dla Ciebie.

Tankini to strój kąpielowy, który szczególnie poleca się kobietom w zaawansowanej ciąży. Daje on pełen komfort na plaży, nie uwiera, nie ociera i pozwala w pełni cieszyć się plażą i słońcem!

Ciąża niezaawansowana

No dobrze, a co jeśli brzuszek jeszcze nie jest mocno widoczny? W takiej sytuacji dobrze sprawdzą się stroje jednoczęściowe, ale też nie wszystkie modele. Najlepiej wybierz takie, które w pełni zakrywają brzuch i mają na niego nawet dodatkowy materiał. Możesz z kolei pozwolić sobie na oryginalne wycięcia na plecach.

Zdecydowanie wybierz też takie kroje, które mają wbudowane dodatkowe usztywnienia w staniku. Biust w czasie ciąży również się znacząco powiększa więc dobrze o niego zadbać, żeby czuć się ze sobą dobrze. Zwróć też uwagę na grubość ramiączek, jakie posiada strój kąpielowy. Wybieraj te grubsze, ponieważ zyskasz wtedy pewność, że nie pękną w czasie pływania.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze