Dom
Czytany poradnik
Stoliki kawowe do salonu – zrób to sam
0

Stoliki kawowe do salonu – zrób to sam

AUTOR:  Agnieszka Szarak17 czerwca 2018

Stoliki kawowe przybierają coraz kreatywniejsze formy i potrafią być rewelacyjnym uzupełnieniem mieszkania. Wystarczy dobry pomysł i odrobina kreatywności, żeby samodzielnie zrobić coś fajnego.

Modne palety

Jeżeli szukasz pomysłu na efektowne stoliki kawowe do salonu, sięgnij po palety. Wybierz taki wymiar, który będzie Ci najbardziej odpowiadał i idealnie pasował do pomieszczenia, w którym chcesz go umieścić. Następnie zeszlifuj deski, ponieważ z pewnością są bardzo chropowate, po czym zbij bryłę stolika gwoździami. W zależności od tego, czego potrzebujesz, możesz zrobić stolik kawowy z dwoma poziomami. Teraz nie pozostaje nic innego jak pomalowanie stolika na Twój ulubiony kolor. Żeby stolik był przesuwny, możesz na jego nóżkach zamontować specjalne kółeczka. Świetny efekt uzyskasz też nakładając na jego blat szybę. Jest to nie tylko praktyczne, ale też ładne rozwiązanie.

Stoliki kawowe do salonu z opony

Kolejny oryginalny pomysł to wykorzystanie opony. Wbrew pozorom taki mebel wcale nie musi być typowo męski. Wszystko zależy o tego, jakiej obróbce go poddasz. Żeby wypełnić otwory z dwóch stron, możesz użyć sklejki ze szpul po kablach. Z pewnością nie uda Ci się znaleźć idealnego rozmiaru, ale zawsze możesz ją odrobinę przyciąć. Teraz należy przymocować sklejkę przy pomocy klasycznych wkrętów. Następnie będziesz potrzebować liny, a także gorącego kleju. Gotowy? Przygotuj się więc na kręcenie i okręć liną całą oponę! Stolik nadaje się już do użytku i z pewnością doda charakteru Twojemu mieszkaniu.

Uniwersalne lustra

Nasz kolejny pomysł na oryginalne stoliki kawowe do salonu wiąże się z wykorzystaniem luster. W tym celu będziesz potrzebować sklejki, z której wytnij cztery ściany oraz blat. Złącz ze sobą ścianki i obróc konstrukcję na drugą stronę. Blat wzmocnij przy pomocy narożników z płyty. Na sam koniec pozostaje Ci przyklejenie płytek lustrzanych na boki stolika a większego lustra na blat. Taki stolik idealnie nada się do małych pomieszczeń, ponieważ optycznie je powiększy, ale można go też ustawić w dużych pomieszczeniach.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze