Smartfon
Czytany poradnik
Solidny telefon w dobrej cenie? Poznaj Huawei Y6 (2018)
0

Solidny telefon w dobrej cenie? Poznaj Huawei Y6 (2018)

AUTOR:  Paweł Nowicki1 września 2018

Niektórzy uważają, że czasy telefonów za złotówkę dawno się skończyły. Huawei raz po raz zadaje kłam takim pogłoskom. Najlepszym przykładem jest nowy smartfon oznaczony symbolem Y6, który ma wszystko, czego potrzeba, aby cieszyć się z możliwości, jakie daje nowoczesny telefon: dobry wyświetlacz, solidne parametry techniczne, ciekawy wygląd oraz kilka niespodzianek. Sprawdźcie sami.

Parametry techniczne

Huawei Y6 został zbudowany na bazie podzespołów, które gwarantują, że jeszcze długo będzie to bardzo funkcjonalny model. Jego kluczowym elementem jest czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 425, który uzupełniono o 2 GB RAM, czyli tyle ile kultowy i będący ciągle w użyciu iPhone 6s. Smartfon pracuje pod kontrolą Androida z intuicyjną nakładką EMUI od Huawei (w recenzowanym modelu w wersji 8.0). O płynność działania i łatwość obsługi nie trzeba się więc martwić, podczas gdy wśród telefonów z tej półki cenowej nie jest to wcale sprawa oczywista.

Wygląd

Telefon sprawia wrażenie bardzo solidnej konstrukcji, którą zaprojektowano ze smakiem i uwzględnieniem najnowszych trendów. Huawei Y6 różni się od wielu tańszych modeli brakiem fizycznego przycisku, co upodabnia go do telefonów z górnej półki. Estetycznie wykonana obudowa jest dostępna w trzech kolorach: czarnym, niebieskim i złotym.

Wyświetlacz

Uwagę zwraca też duży panoramiczny wyświetlacz o przekątnej 5,7 cala, co przekłada się na niemal 84 cm2 powierzchni użytkowej. Huawei Y6 obsługuje standard HD, a dzięki proporcjom 18:9 (czy jeżeli ktoś woli: 2:1) jest to telefon, który idealnie nadaje się do oglądania filmów i przeglądania internetu.

Dodatkowe atuty

Ciekawe udogodnienie stanowi funkcja Face Unlock, dzięki której możemy odblokować telefon bez użycia PIN-u, wzoru czy linii papilarnych. Wystarczą nasze unikatowe rysy twarzy. Funkcja ta przypomina do złudzenia Face ID znane z niektórych telefonów Apple, które – przynajmniej pod względem ceny – grają w zupełnie innej lidze. Miłym zaskoczeniem jest również technologia Huawei Histen, która poprawia komfort słuchania muzyki w telefonie. Dzięki niej użytkownik może wybrać efekty dźwiękowe odpowiadające jego aktualnym preferencjom. Zwykłe wyjście słuchawkowe pozwala zapomnieć o noszeniu przy sobie przejściówki, a obsługa standardu NFC to przepustka to udogodnień, takich jak płatności zbliżeniowe. W modelu Y6 nie zabrakło też miejsca na dwie karty SIM, co docenią przede wszystkim osoby posługujące się na co dzień numerem prywatnym i służbowym.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze