Zdrowie
Czytany poradnik
Skuteczne sposoby na stres
0

Skuteczne sposoby na stres

AUTOR:  Agnieszka Szarak12 lipca 2018

W dzisiejszych czasach nie trudno o nerwy. Złośliwy pracodawca, kłótnia z partnerem, zepsuty samochód – to wszystko sprawia, że trudno o relaks. Poznaj więc najlepsze sposoby na stres, aby nie być ciągle kłębkiem nerwów.

Śmiech to zdrowie

To, że warto jest się pośmiać wiemy już od dawna, Naukowcy udowadniają jednak, że w trakcie śmiania się i oglądania rzeczy, które nas bawią, mózg aktywuje obszary, odpowiadające za spokój oraz wyciszenie się. Jeśli więc czujesz, że nerwy biorą nad Tobą górę, wejdź na YouTube i wpisz „śmieszne filmy” albo wyszukaj czegoś, co zawsze wywołuje u Ciebie uśmiech.

Nie musi to być sensowne, ważne, żeby oderwało Twoje myśli, chociaż na chwilę od otaczającej Cię codzienności.

Uciskowe sposoby na stres

A co powiesz na akupresurę? Jeśli boisz się igieł — spokojnie. Akupresura wcale ich nie wykorzystuje, a polega na uciskaniu biologiczne aktywnych punktów. Metoda ta jest naprawdę stara, lecz naukowcy udowodnili jej skuteczność. Punkty do uciskania wyróżnia inna właściwość cieplna, biochemiczna i elektryczna. Twierdzi się, że ich ucisk prowadzi do powstawania impulsów, które poprawiają ukrwienie, a także odżywienie niektórych narządów.

Najlepsze jest to, że akupresura nie wiążę się z żadnymi skutkami ubocznymi, a co więcej możesz ją wykonywać samodzielnie niezależnie od miejsca, w jakim się znajdujesz. Jeżeli wobec tego masz stresujący dzień w pracy, wystarczy, że uciśniesz przez ubranie odpowiednie miejsce. Powodzenia!

Sport, sport, sport!

Sposoby na stres są różne, ale niewątpliwie najlepszym z nich jest po prostu sport. Jeśli jesteś zmęczony, wcale nie musisz udać się na mocno obciążający trening. Wystarczy szybszy spacer, trucht lub wyjście na basen. Poprzez ruch oczyszczasz umysł, dajesz się rozluźnić mięśniom, a przede wszystkim skupiasz uwagę na czymś zupełnie innym.

Każda forma ruchu będzie więc dobra. Nie wahaj się i wykonaj kilka pajacyków w domu albo postaw na rozciąganie się. Wszystko to w rewelacyjny sposób pomoże Ci się odprężyć.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze