Internet
Czytany poradnik
Skąd i jak skopiować emoji?
0

Skąd i jak skopiować emoji?

AUTOR:  Alicja Hudzik20 sierpnia 2019

Emoji są powszechnie używane, zarówno w rozmowach prowadzonych za pomocą smsów, jak i w innych popularnych komunikatorach, np. w aplikacji Facebook Messenger. Coraz częściej używa się ich także w Social Media, a nawet w wiadomościach e-mail. Skąd i jak skopiować emoji? Co to takiego? Podpowiadamy poniżej!

Skąd i jak skopiować emoji? Co to takiego?

Emoji bywają często mylone z emotkami, jednak pojęcie to oznacza zupełnie co innego. Są to różnego rodzaju ideogramy – buźki, uśmieszki, ludzie, przedmioty itd. przedstawione w formie graficznej, zapisywanej tak jak zwykła czcionka.

Z kolei emotki (inaczej emotikony), to ideogramy – najczęściej różnego rodzaju uśmieszki i grymasy twarzy, które są zapisane w formie tekstowej, obrócone o 90 stopni w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Emotki mogą wyrażać takie emocje jak smutek, radość, zdziwienie, sceptycyzm, czy rozpacz. Natomiast emocji są o wiele bardziej złożone. Z ich pomocą możemy przesłać drugiej osobie różne symbole, np. podobiznę zwierzęcia lub rośliny, flagę danego państwa, rysunek przedstawiający górę lub symbol oznaczający malowanie paznokci. W ten sposób komunikacja drogą internetową staje się o wiele bogatsza i zabawniejsza!

Emoji są potocznie nazywane emotikonami obrazkowymi, natomiast emotki to emotikony znakowe. W niektórych komunikatorach poza przekazem graficznym emotki mogą także wysyłać do odbiorcy dźwięki. Skąd i jak skopiować emoji? Koniecznie sprawdźcie najlepszą stronę z emoji w internecie, o której piszemy poniżej.

Skąd i jak skopiować emoji? Czym jest Emojiteka?

Skąd i jak skopiować emoji? To proste! Wystarczy w tym celu skorzystać ze strony internetowej https://emojiteka.pl/. To strona, która umożliwia szybkie kopiowanie emoji, tak jakbyśmy kopiowali tekst – dzięki temu możemy ich używać w dowolnym miejscu w internecie.

Emojiteka to miejsce, w którym znajdziesz wiele różnych emoji, podzielonych na intuicyjne kategorie, takie jak:

  • Buźki i emocje,
  • Ludzie i ciało,
  • Zwierzęta i natura,
  • Jedzenie i napoje,
  • Aktywność,
  • Podróże i miejsca,
  • Przedmioty,
  • Symbole.

Możesz je wykorzystać w aplikacji Facebook, wkleić na kanałach Social Media (np. na Instagramie lub Twitterze), w Google lub zastosować w wiadomości e-mail. Emoji zadziałają na Twoim smartfonie, a także na urządzeniach Windows oraz Apple, możesz je kopiować i udostępniać całkowicie za darmo!

A czy Ty korzystasz na co dzień z emoji? Które lubisz najbardziej? Osobom działającym aktywnie w Social Media polecamy także artykuł Najlepsze aplikacje do obróbki zdjęć na telefonie!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
50%
Ciekawe
25%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
25%
Komentarze