Relacje
Czytany poradnik
Seks i jego wpływ na samopoczucie
0

Seks i jego wpływ na samopoczucie

AUTOR:  Agnieszka Szarak7 maja 2018

Seks jest istotnym elementem życia człowieka. To nie tylko przyjemność, ale forma ruchu, dbanie o swoje zdrowie psychiczne, jaki fizyczne oraz wiele więcej. O wszystkich jego zaletahc dowiesz się w naszym poradach.

Seks na stres

Zalet uprawnia zdrowego seksu jest wiele. Jedną z nich jest przede wszystkim redukcja stresu, którego w dzisiejszych czasach mamy niestety dość sporo. Teza ta jest podparta naukowo, ponieważ w czasie seksu nasz organizm wytwarza sterotoninnę. To właśnie ona odpowiada za dobry nastrój i świetne samopoczucie. Im jej więcej, tym lepiej będziesz się czuć, wobec czego śmiało można stwierdzić, że seks to zdrowie! Co więcej, uprawianie seksu wpływa również na Twoją kreatywność i wszelkie działania twórcze. Dzieje się tak, ponieważ w trakcie ruchu dotlenia się Twój mózg, co znacznie poprawia jego pracę.

Zdrowotny seks, czyli jego wpływ na serce

Oprócz tego, że seks zbawiennie działa na psychikę, ma także atuty zdrowotnych. Jednym z nich jest dobry wpływ na pracę serca. Zespół naukowy z Uniwersytetu w Birstolu, znajdującego się w Wielkiej Brytanii ujawnił, że regularne uprawianie seksu skutecznie chroni nasz układ krążenia. Jeżeli więc do zbliżenia będzie dochodzić około 3 razy w tygodniu, a finałem zawsze będzie orgazm, ryzyko wylewu, udaru bądź zawału serca może się zmniejszyć nawet o połowę.

Seks w walce z przeziębieniem

Brzmi niewiarygodnie, ale taka jest prawda. Jest udowodnione, że osoby, które prowadzą czynne życie seksualne, lepiej radzą sobie z chorobami. Wszystko przez to, że posiadają w swoim organizmie więcej immunoglobuliny A (IgA). Jest to przeciwciało, które sprawdza się idealnie w starciu z przeziębieniem. Ale dlaczego osoby uprawiające seks mają jej w ciele więcej niż te mniej aktywne seksualnie?

Wszystko przez to, że osoby, które systematycznie współżyją, są narażone na różne choroby przenoszone drogą płciową. Właśnie dlatego organizm, żeby się bronić, wytwarza więcej immunoglobuliny A (IgA).

Remedium na sen

Masz problemy ze snem, a nawet możesz śmiało stwierdzić, że cierpisz na bezsenność? Seks pozwoli Ci sobie z tym spokojnie poradzić. Podczas stosunku zachodzi wielki wyrzut hormonów, co czyni go uniwersalnym lekiem na mnóstwo dolegliwości. W tym przypadku zbawiennie działa prolaktyna, czyli hormon odpowiedzialny za wywoływanie senności. Lecz to nie wszystko z hormonów, co pomoże Ci spokojnie zasnąć. Oprócz niego wydzielana jest także oksytocyna, która redukuje stres. Tak więcej senności w połączeniu z całkowitym relaksem jest gwarancją spokojnie przespanej nocy.

Sprawdź także poradnik jak poprawić smak spermy.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze