Zdrowie
Czytany poradnik
Rower czy basen? Jak dbać o kondycję?
0

Rower czy basen? Jak dbać o kondycję?

AUTOR:  Klaudia Ozimek4 sierpnia 2018

Większość osób ma problem z wyborem odpowiedniej formy aktywności fizycznej. Co jest lepsze dla naszego ciała, co poprawia naszą kondycję? Rower, czy basen? Zastanawiamy się, która z tych aktywności fizycznych da lepsze efekty. Dziś porównamy sobie efekty, jakie daje nam jeżdżenie rowerem, a jakie osiągniemy, pływając na basenie.

Rower, czy basen na modelowanie sylwetki?

Nie od dziś wiadomo, że pływanie na basenie modeluje naszą sylwetkę. Wystarczy pół godziny na basenie, by znacząco poprawić swój wygląd i kondycję. A przecież podczas pływania prawie wcale się nie męczymy. Na basenie całe nasze ciało się porusza, pracują wszystkie mięśnie i to dlatego pływanie ma wpływ na wygląd naszej sylwetki. Podczas jazdy na rowerze nie wykorzystujemy siły całego ciała, a jedynie nóg. To one grają główną rolę podczas jazdy na rowerze i to mięśnie nóg są najbardziej wykorzystywane i modelowane. Tak, więc jeśli zastanawiasz się co, jest lepsze rower, czy basen na modelowanie sylwetki, udaj się na basen.

Poprawa kondycji

Tutaj nie ma wygranych i przegranych. I podczas jeżdżenia na rowerze i w czasie pływania wzmacniamy swoje ciało. Oczywiście podczas pływania do wysiłku angażowane są wszystkie partie ciała, ale podczas jazdy na rowerze dotleniamy nasz organizm, dzięki czemu poprawiamy jego pracę. Jeśli więc chcesz poprawić swoją kondycję, możesz wybrać aktywność fizyczną, która bardziej ci odpowiada.

Miejsce do ćwiczeń

Jeśli szukasz aktywności fizycznej, którą możesz wykonywać w każdym miejscu, o każdej porze dnia i nocy, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie rower. Na rowerze jeździć możesz, kiedy tylko chcesz i poruszać się w kierunku, w którym chcesz. Basen nie daje nam takiej swobody. Na zajęcia na basenie możemy udać się tylko w określonych godzinach, co utrudnia nam wybranie odpowiedniej pory na pływanie, zwłaszcza kiedy rano idziemy do pracy, a kiedy z niej wracamy, baseny często są już zamknięte. Jeśli, więc nie wiesz co wybrać rower, czy basen, a masz ograniczony czas na aktywność fizyczną, to wybierz rower.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze