Smartfon
Czytany poradnik
Rewelacyjny smartfon po atrakcyjnej cenie. Istnieje taki?
0

Rewelacyjny smartfon po atrakcyjnej cenie. Istnieje taki?

AUTOR:  Porady.org11 stycznia 2019

Smartfon to dzisiaj sprzęt pierwszej potrzeby, którego zabieramy ze sobą praktycznie wszędzie i co chwila z niego korzystamy. Nie tylko do komunikowania się z innymi, ale też, aby uruchomić pomocną aplikację bądź odprężyć się, grając w jakąś grę komputerową. Jeszcze częściej robimy za pomocą smartfona zdjęcia, które jakością dorównują nierzadko tym wykonanym profesjonalnym sprzętem. Jak jednak chcemy naprawdę bardzo dobre urządzenie, musimy za nie zapłacić nierzadko około 5000 złotych. Co więc zrobić, aby było trochę taniej?

Stary, ale ciągle daje radę

Z jednej strony można zrezygnować z zakupu flagowego smartfona i zostać przy średniej półce. Może nasz nowy sprzęt nie będzie tak idealny, jak sobie wymarzyliśmy, ale chociaż zaoszczędzimy sporo pieniędzy. Z drugiej strony, nie musimy rezygnować z tego, by mieć rewelacyjny sprzęt, ale jak nie chcemy zostać bankrutami, lepiej zdecydować się na takie urządzenie sprzed kilku lat.

W ten sposób stać nas będzie na jeden z lepszych smartfonów, jakie pojawiły się na rynku, czyli iPhone 6: https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/apple-iphone-6-32gb-zloty.bhtml. Ma już swoje lata, bo został zaprezentowany 9 września 2014 roku. W tamtym czasie nikt nie miał wątpliwości, że nowy model Apple jest wybitny pod każdym względem, zresztą potwierdzają to dane ze sprzedaży – w ciągu pierwszego weekendu rozeszło się 10 milionów sztuk “szóstki”.

Rewelacyjny smartfon po atrakcyjnej cenie. Istnieje taki?

Niestety – szybkość nie ta sama

Nie da się jednocześnie ukryć, że lata robią swoje, co szczególnie widać w rozwoju technologicznym, który jest dynamiczny, jak nigdy wcześniej. Nie powiemy więc, że iPhone 6 jest specjalnie szybki (zwłaszcza jak go porównamy z nowymi modelami). Co jednak ważne, telefon w dalszym ciągu wspierany jest aktualizacjami, a mają być one kontynuowane aż do premiery iOS w 2019 roku. Z drugiej strony, Apple nigdy nie tworzyło sprzętu, który ma porażać specyfikacją – bardziej tu chodzi o to, aby system był dopracowany do perfekcji. To samo można powiedzieć o dobrej optymalizacji zamkniętego systemu operacyjnego.

Wygląd jak zawsze dobry. Z jednym mankamentem…

Nie ma wątpliwości, że telefon wygląda bardzo dobrze, prezentuje wysoki poziom estetyczny. To zresztą nic nowego, bo praktycznie wszystko urządzenia firmy Apple są w tej kategorii nie do pobicia. Cała obudowa wykonana została z aluminium, przez co urządzenie jest dość ciężkie, ale za to bardziej komfortowe w użytkowaniu. Świetnie wypada też ekran IPS LCD o przekątnej 4,7 cala. Niestety, wiek smartfona widać po przedniej części obudowy, jakby więc przyczepić się do wyglądu, to właśnie do tego fragmentu urządzenia.

Rewelacyjny smartfon po atrakcyjnej cenie. Istnieje taki?

Dźwięk – jakość nie do pobicia

Urządzenia Apple zawsze sprawdzają się pod kątem dobrej jakości dźwięku, a w przypadku iPhone 6 nie jest inaczej. Co ciekawe, nie zmienia się to mimo upływu lat, a opisywany model pod tym względem wypada niejednokrotnie lepiej niż nowe modele.

Aparat – duża wada

To było do przewidzenia, ale aparat zupełnie nie poradził sobie z upływem czasu. No ale co się dziwić, skoro mamy tu matrycę 8 MP i światło przysłony f/2.2. To oznacza, że telefon w gorszych warunkach oświetleniowych nie radzi sobie z przechwytywaniem większej ilości detali.

Mimo tego ostatniego akapitu łatwo zauważyć, że iPhone 6 to solidny, godny polecenia smartfon, choć ma już swoje lata.

Artykuł powstał przy współpracy z euro.com.pl

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze