Czytany poradnik
Przygotuj się na grilla
0

Przygotuj się na grilla

AUTOR:  Agnieszka Szarak21 kwietnia 2018

Jest wiosna więc czas rozpocząć sezon grillowy! Po długiej zimie trudno jest się przestawić i o wielu rzeczach można zapomnieć. Ale nie z naszymi poradami!

Absolutna podstawa

O tym, żeby nie zapomnieć samego grilla, kiedy idzie się na grilla, raczej nie trzeba nikomu mówić. Warto jednak zapisać sobie inne, niezbędne rzeczy. Są nimi podpałka, węgiel oraz gestia kluczowa – zapałki lub zapalniczka. Możesz się śmiać, ale wiele osób naprawdę o tym zapomina. Wszak zapałki nie są przedmiotem, który rzuca się w oczy i nie nosi się go przy sobie codziennie.

Kolejna sprawa to akcesoria do grilla. Przewracanie kiełbasek czy karkówki plastikowym widelcem, nie należy do najwygodniejszych. Przygotuj się więc i zaopatrz w szczypce i łopatki. Unikniesz w ten sposób oparzeń oraz utraty jedzenia, które niekontrolowane może wylądować na trawie lub w popiele!

Zmasowany atak owadów

Jeżeli nie należysz do osób, którym owady nie przeszkadzają, uzbrój się w specjalne mgiełki i żele przeciw insektom. Namolne komary, muchy czy złośliwe osy naprawdę potrafią zepsuć zabawę. Nikt też nie chce wrócić z grilla i odkryć na swoim ciele dziesiątki ugryzień po komarach.

Dobrze też, jeśli zabezpieczysz się przed kleszczami. Tego roku tych szkodników jest pełno w wysokiej trawie oraz w krzewach. Ich ugryzienie może prowadzić do poważnych chorób, a insekta nieraz ciężko jest znaleźć na ciele.

Miejsce do siedzenia i jedzenia

Gdy nie korzystasz ze specjalnych miejsc na grilla, gdzie są dostępne ławki i stoliki, zorganizowanie miejsca do siedzenia jest wyzwaniem logistycznym. Na szczęście na rynku jest dostępne wiele sprytnych rozwiązań.

Czasy, kiedy składane krzesło zajmowało pół samochodu i rozkładało się, w trakcie każdej próby wygodnego usadowienia się, są już za nami. Teraz możesz kupić komplet krzeseł i stół, który z powodzeniem schowasz do bagażnika samochodu. Nadal będziesz mieć sporo miejsca na inne rzeczy, a jeżeli wybierasz się na grilla pieszo, taki zestaw nie będzie zbyt wielkim obciążaniem.

Odpowiednie przygotowanie sobie miejsca do ucztowania jest ważne. W ten sposób nieco odizolujesz jedzenie od owadów i zadbasz o higienę w trakcie posiłku.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze