Czytany poradnik
Przepis na bezy którego nie znasz!
0

Przepis na bezy którego nie znasz!

AUTOR:  Klaudia Ozimek1 września 2018

Bezy nie są łatwe w wykonaniu. Nawet cukiernicy z wieloletnim doświadczeniem mają czasem problemy z wykonaniem idealnej bezy. Jak więc zrobić bezę idealną już za pierwszym podejściem? Dziś podajemy prosty przepis na bezy, który pomoże ci perfekcyjne wykonanie tak trudnego, ale uwielbianego przez wszystkich przysmaku.

Przepis na bezy – czego potrzebujesz

Przepis na bezy składa się tylko z dwóch składników. Do wykonania bezy potrzebne ci będą cukier i białka jajka. Pamiętaj, tylko by białka jajek były świeże, jeśli masz mrożone białka, je również możesz wykorzystać do wykonania idealnej bezy. Pamiętaj, że przepis na bezy składa się jedynie z dwóch składników, więc to przysmak, który możesz zrobić we własnym domu w każdej chwili, ponieważ te dwa składniki najczęściej znajdują się w twojej kuchni.

Przepis na bezy – jak wykonać

Na początek musisz oddzielić białka od żółtek jajek. Pamiętaj, by zrobić to dokładnie, tylko wtedy przepis na bezy będzie w stanie się udać. W białkach nie może się znaleźć nawet najmniejsza ilość żółtka. Pamiętaj również, by przed włożeniem białek do miski miksera dokładnie ją umyć, ponieważ może się na niej znajdować tłuszcz, a jego obecność sprawi, że białka nigdy nie ubiją się na sztywną pianę. Kolejnym krokiem, jest oczywiście ubijanie białek. Możesz to zrobić przy pomocy miksera lub używając do tego zadania trzepaczki. Kiedy białko jest już ubite na sztywno, wtedy zaczyna się mieszanie ubitego białka z cukrem. Rób to powoli, a do miski wsypuj po jednej łyżeczce cukru, by nie naruszyć białka, które może przez twoją nieuwagę opaść, co sprawi, że przepis na bezy nie wyjdzie. Masę na bezę wylewamy na blachę, którą uprzednio zabezpieczamy papierem do pieczenia. Możemy wygładzić powierzchnię masy, ale nie jest to konieczne. Piec powinien zostać nagrzany do 100 stopni. Suszenie bezy powinno trwać około godziny na początek w 160 stopniach, a potem możemy zmniejszyć temperaturę do 120 stopni.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze