Marketing
Czytany poradnik
Pozycjonowanie na Facebooku krok po kroku
0

Pozycjonowanie na Facebooku krok po kroku

AUTOR:  Alicja Hudzik9 stycznia 2020

Pozycjonowanie na Facebooku jest konieczne, by utrzymać wysoką popularność fanpage’a i rozpromować działalność firmy w Social Media. W dzisiejszym artykule prezentujemy kilka sztuczek, które pomogą Ci zwiększyć widoczność biznesu na Facebooku.

Pozycjonowanie na Facebooku – główne filary

Dwa główne filary, jeśli chodzi o pozycjonowanie na Facebooku, to, podobnie jak w przypadku tradycyjnego SEO dla stron internetowych, działania on-site i off-site. W ramach działań on-site wykonujemy wszystkie prace związane z fanpagem – dobieramy odpowiednią nazwę dla profilu, uzupełniamy opisy, tagi i informacje o naszej firmie, tak, by nie tylko łatwo było na nią trafić, ale także każda osoba po odwiedzeniu fanpage’a wiedziała, czym się zajmuje nasza firma. Działania off-site to z kolei budowanie reputacji profilu poprzez wartościowe linki, udostępnienia, lajki, reakcje odwiedzających fanpage internautów i komentarze.

Pozycjonowanie na Facebooku – co sprawia, że fanpage jest faworyzowany?

Wyszukiwarka na Facebooku działa nieco inaczej niż wyszukiwarka Google. Bardzo będą się dla niej liczyć uzyskane polubienia. Na ich podstawie będzie się rozszerzać sieć odbiorców naszego fanpage’a. Podobnie będą działać komentarze. Komentowane treści będą się wyświetlać częściej i wyżej w aktualnościach nie tylko tych użytkowników, którzy polubili daną stronę, ale i także ich znajomych.

Poza pracą włożoną w pozyskanie wartościowych lajków i udostępnień ważne są także płatne reklamy Facebook. Dzięki nim możemy dotrzeć o wiele szybciej do osób zainteresowanych naszą działalnością. Reklamy te są personalizowane (na podstawie danych o aktywności użytkowników Facebook), dzięki czemu możemy trafić z przekazem reklamowym do dowolnej wybranej grupy. Nasz post sponsorowany lub wydarzenie może się wyświetlać osobom, które w ostatnim czasie polubiły profile o tematyce podobnej do naszej, lub tym, które uczestniczą w podobnych do naszego wydarzeniach, może się on także ukazywać osobom z konkretnych określonych lokalizacji, to tzw. geopozycjonowanie.

Aby dobrze wypozycjonować fanpage na Facebooku kluczowe są więc:

  • content marketing, a co za tym idzie, zbieranie lajków i udostępnień,
  • optymalizacja treści na fanpage’u, tak, by były one zgodne ze słowami kluczowymi dla danej firmy,
  • rzetelne i regularne prowadzenie fanpage’a, by zbudować jego staż i reputację w sieci.
Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze