Dom
Czytany poradnik
Podłoża i ziemie przydatne w pielęgnacji Twojego trawnika
0

Podłoża i ziemie przydatne w pielęgnacji Twojego trawnika

AUTOR:  Izabela Lizurej8 marca 2019

Dbanie o zielony dywan to tylko pozory łatwego i szybkiego zadania. Samo założenie trawnika jest dość długie, a robimy to raz na wiele lat, więc warto odpowiednio się przygotować. Sprawdź jak możesz założyć trawnik i jakie podłoże pod niego wybrać.

Dobry teren pod trawnik

Przede wszystkim należy oczyścić teren pod który będzie zakładany trawnik z wszelkich zanieczyszczeń. Jeśli teren nie zostanie dobrze uprzątnięty, to można spodziewać się na pewno trawy, która nie będzie chciała rosnąc. Jeśli na terenie istnieją chwasty to trzeba je wyplewić albo ręcznie, jeśli to pojedyncza roślina, albo używając środków specjalnie do tego przeznaczonych.

Przygotowanie gleby pod trawnik

Kronen - podłoże do zakładania i pielęgnacji trawników
Trawy to takie rośliny, które wyrosną prawie na każdej glebie. Jeśli jednak twoim zamierzeniem jest otrzymanie gęstej murawy to muszą być to idealne warunki do rozwoju.
Przygotowanie gleby to najtrudniejszy etap do założenia trawnika, jak i najważniejszy. Stwierdzono, że 75 % sukcesu w otrzymaniu wymarzonej trawy to właśnie podłoże na którym rośnie. Warto więc wykonać analizę gleby, by poznać skład, odczyn i jej strukturę. Dzięki temu będzie wiadomo czy trzeba wzbogacić daną powierzchnie składnikami odżywczymi. Jeśli ziemia nie jest wystarczająco żyzna lub ma nie właściwą strukturę można ją wymieszać ze specjalnym podłożem do trawników, który oferuje Kronen. Taki zabieg rozluźni glebę gliniastą, a piaszczystą uczyni bardziej ubitą. Poprawi to, także zatrzymanie wody i stworzy dobre warunki do rozwoju korzeni. Będzie też doskonałym środowiskiem dla mikroorganizmów glebowych, które są niezbędne do prawidłowego wzrostu trawy.

Wałowanie podłoża

Po dokonaniu mineralizacji gleby, trzeba przygotować ziemię do wysiewu nasion czyli wałowanie. Ma to na celu wyrównanie powierzchni. Wykonujemy tą czynność walcem.
Ziemia po wałowaniu powinna być na tyle twarda, aby po pozostawieniu na niej śladu nie było głębokiej dziury. Po wykonaniu wszystkich tych czynności od sprzątania, aż po wałowanie można przystąpić do tworzenia pięknego trawnika. Trawnik możesz założyć w tradycjonalny sposób przez posianie nasion, która jak wiadomo jest procesem czasochłonnym. Jeśli jesteś typem człowieka, który lubi szybsze rozwiązanie to warto będzie się zastanawiać nad kupnem gotowej trawy w postaci rolek. Jest to metoda znacznie droższa.

Najlepszy wybór na podłoża i ziemię znajdziesz w sklepie naszogrodniczy.pl. Sprawdź już dziś jego ofertę.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
100%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze