Zdrowie
Czytany poradnik
Pływanie, czyli jak basen wpływa na sylwetkę
0

Pływanie, czyli jak basen wpływa na sylwetkę

AUTOR:  Alicja Hudzik29 lipca 2018

Jak basen wpływa na sylwetkę? Jakie korzyści przynosi pływanie? Dla kogo przeznaczony jest wodny aerobik? Zapraszamy do lektury!

Korzyści z pływania

Jak basen wpływa na sylwetkę? Udowodniono naukowo, że osoby, które często i regularnie pływają, cieszą się bardziej atrakcyjnym wyglądem sylwetki. Basen pomaga spalać tłuszcz w strategicznych miejscach, takich jak talia oraz biodra. Podczas pływania angażujemy prawie wszystkie mięśnie naszego ciała, dzięki czemu czynność ta sprzyja rzeźbieniu pięknej sylwetki. Ile kalorii można spalić w ciągu pływania? Godzina aktywności w wodzie to od 500 do 800 spalonych kcal! Wszystko zależy od tego, jakie tempo ćwiczeń sobie narzucimy.

Jak basen wpływa na sylwetkę i układy naszego organizmu?

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że basen wpływa na sylwetkę pozytywnie, i to na wielu polach. Ćwiczenia w wodzie poprawiają kondycję, pomagają podkręcić metabolizm oraz zwiększają ruchomość stawów. Jeśli nie masz pomysłów na to, jakie ćwiczenia wykonywać na basenie, możesz się zapisać na bardzo modny ostatnio aqua aerobik. To zajęcia popularne nie tylko wśród osób starszych, ale i młodszych, które chcą poprawić swoją kondycję! Wodny fitness to świetny pomysł na odchudzanie, a regularne ćwiczenia sprawią, że wzmocnisz swój kręgosłup, mięśnie, układ nerwowy, oddechowy, stawy oraz układ krążenia! Jeśli chcesz uzyskać zadowalające wyniki, najlepiej pływać 2-3 razy w tygodniu, przez minimum 40 minut.

Dla kogo jest wodny aerobik?

Aby zacząć przygodę z wodnym aerobikiem, nie musisz mieć świetnej kondycji! To zajęcia dostosowane do wieku oraz płci. Wodny fitness jest polecany kobietom w ciąży oraz osobom, które przechodzą rehabilitacje po kontuzjach. Na basenie mogą ćwiczyć osoby otyłe i mało sprawne ruchowo, dzięki spowolnionym ruchom w wodzie mogą się one nauczyć lepszej koordynacji ruchów i wzmocnić swoje ciało. Zajęcia na basenie są również wskazane dla osób, które skarżą się na ból pleców i różnych części kręgosłupa. Dzięki systematycznym ćwiczeniom można znacznie poprawić swoją formę oraz zdrowie.

Ile kosztują zajęcia w basenie?

Wodne zajęcia sportowe nie należą do drogich hobby. Koszt udziału w pojedynczych zajęciach nauki pływania to około 20 – 30 zł, z kolei cena pojedynczych zajęć z aqua aerobiku to około 20 zł. Jeśli sporty wodne przypadły nam do gustu, warto się zainteresować karnetem open, najkorzystniejsze oferty cenowe można dostać przy zakupie pakietu usług lub abonamentu miesięcznego na dane zajęcia.

Pamiętaj, że wybór ćwiczeń warto skonsultować z lekarzem ortopedą, profesjonalnym trenerem lub fizjoterapeutą, by nie przeciążyć organizmu!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze