WordPress
Czytany poradnik
Płatności PayU WordPress. Zrób to sam!
0

Płatności PayU WordPress. Zrób to sam!

AUTOR:  Porady.org11 maja 2020

Płatności online można dokonać dzięki różnym systemom. Jednak jednym z najpopularniejszych okazuje się PayU, co wynika z prostoty jego obsługi, a także szybkości i bezpieczeństwa transakcji. Osoby sprzedające określone produkty na swoim blogu czy stronie internetowej powinny przyjrzeć się też wygodnej wtyczce Fast Micro Pay do płatności WordPress, która jest optymalnym rozwiązaniem w połączeniu z PayU.

PayU – rozwiązanie dla każdego

Zalety tego sprawdzonego i profesjonalnego operatora płatności internetowych doceniło już wiele mniejszych i większych firm. Dzięki bramce płatności online użytkownicy są w stanie przeprowadzić transakcje bezgotówkowe z pełną autoryzacją.

Osoby prowadzące bloga na WordPress, które chciałyby zacząć zarabiać ma prezentowanych treściach, powinny rozważyć podłączenie odpowiedniego systemu płatności WordPress. Gwarancją wysokiej jakości obsługi jest Fast Micro Pay, a dokładnie moduł PayU WordPress plugin.

Dokumentacja: https://fastmicropay.pl/dokumentacja-wtyczki-fmp/platnosci-payu-na-wordpress/

Dlaczego warto postawić na PayU i WordPress?

Łatwa w obsłudze wtyczka Fast Micro Pay w połączeniu z wygodnym systemem płatności internetowych PayU pozwala na łatwe i bezproblemowe uruchomienie kilku ważnych opcji sprzedaży poprzez stronę na WordPress. Przede wszystkim mamy dostęp treści płatnych na platformie, które tak naprawdę mogą mieć różny charakter.

W ten sposób można realizować sprzedaż płatnych webinarów na platformie ClickMeeting czy płatny download e-booków bądź audiobooków.

Możliwe jest też blokowanie grupowe konkretnych wpisów w formie abonamentu albo płatność darowizn.

Rejestracja w PayU w 4 prostych etapach

Na szczęście nie potrzeba jakiejś szczególnej wiedzy czy umiejętności, aby zarejestrować się na PayU. Cały proces można przejść w czterech krokach. Oczywiście rejestracja należy do zadań osoby sprzedającej, a nie kupującej.

Pierwsza rzecz, jaką należy zrobić, to podanie swoich danych osobowych w odpowiednim formularzu rejestracyjnym. Obejmuje ona również dane firmy, a także numer rachunku. Warto podkreślić, że powtarzające się dane zostają wprowadzane automatycznie, co znacznie usprawnia cały proces.

Kolejnym etapem jest weryfikacja danych. W tym celu należy wykonać przelew weryfikacyjny na aktualnie obowiązującą kwotę. Czasami można się załapać na jakąś promocję, wiec warto na to zwrócić uwagę. Weryfikacja okazuje się de facto potwierdzeniem autentyczności danego przedsiębiorcy.

Trzecim krokiem ustawienie konkretnych funkcji konta, czyli jego integracja. Dzięki możliwości wykorzystania specjalnego konta testowego Sandbox każdy użytkownik ma szansę swobodnego testowania poszczególnych funkcji, i zarazem dopasowania ustawień do swoich indywidualnych potrzeb. To niezwykle wierna kopia pełnego systemu. Warto sięgnąć po to rozwiązanie, zanim przejdzie się do panelu roboczego.

Na koniec należy aktywować usługę. Dzieje się tak po przeprowadzeniu pierwszej transakcji w systemie. Aktywacji dokonuje administrator, a użytkownik otrzymuje informację o tym na podany podczas rejestracji adres e-mail.

Aktywowanie sprzedaży na WordPress

Następuje to po integracji systemu PayU z wtyczką Fast Micro Pay. Uruchomienie w pełni zautomatyzowanej sprzedaży nie zajmie więcej niż 30 minut. Użytkownicy mają dostęp do płatnych treści bezpośrednio po zapłaceniu za usługę lub produkt, a kodem dostępu jest ich e-mail.

Funkcjonowanie PayU na WordPress

Serwis PayU obsługuje wiele form płatności online, co jest bardzo wygodne dla użytkowników. Oprócz dość tradycyjnego przelewu online, dostępna jest opcja płatności za pomocą karty płatniczej czy smartfonu. Kupujący ma również możliwość przesunięcia terminu zapłaty do 30 dni, płatności w ratach lub ustawienia płatności cyklicznej. Korzystna jest też usługa płatności wielowalutowej bez dodatkowych kosztów prowizyjnych czy marżowych. PayU współpracuje z większością banków działających nie tylko na terenie naszego kraju.

Osoby pragnące nabyć jakąś płatną treść ze strony postawionej na WordPress powinny potwierdzić chęć zakupu, a wtedy poprzez stosowny odnośnik zostają przekierowane na stronę płatności online. W formularzu należy wtedy wpisać dane do realizacji przelewu i wybrać metodę płatności. Po zapłacie zarówno kupujący, jak i sprzedający otrzymują powiadomienie o przeprowadzonej transakcji.

Dzięki wtyczce Fast Micro Pay zakupiony produkt lub usługa jest błyskawicznie dostępna dla użytkownika, i to bez dodatkowych czynności.

Właścicielem wtyczki Fast Micro Pay jest Paweł Duda z firmy ProjektMarketing.pl

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze