Wyposażenie
Czytany poradnik
Planujesz zmianę materaca? Poznaj ofertę i ceny renomowanego producenta materacy Hilding
0

Planujesz zmianę materaca? Poznaj ofertę i ceny renomowanego producenta materacy Hilding

AUTOR:  Porady.org14 lipca 2020

Zdrowy i wartościowy sen to efekt wielu, nakładających się na siebie czynników, wśród których znaleźć można ilość światła, jaka dociera do sypialni czy stres spowodowany pracą i życiem codziennym. O ile na część z tych rzeczy nie zawsze ma się wpływ, to jedną z nich można usprawnić szybciej, niż wydaje się to na pierwszy rzut oka. Jest nią materac, którego wymiana może w znaczący sposób wpłynąć na poprawę jakości snu. Rynek wypełniony jest propozycjami różnych producentów, dlatego w tym przypadku warto zdać się na renomowane marki, a tą jest Hilding Anders. Sprawdź, co w swojej ofercie ma skandynawska firma zajmująca się produkcją materacy.

Materac dla alergika – na co zwracać szczególną uwagę podczas wyboru?

Wiele osób cierpi obecnie na różnego rodzaju alergie czy schorzenia związane z osłabieniem układu odpornościowego, dlatego konieczne jest przystosowanie ich najbliższego otoczenia do specjalnych potrzeb. Ze względu na ilość pożywki (pot, włosy czy złuszczona skóra, której fragmenty co noc zostają na łóżku) dla bakterii, jaką znaleźć można na materacach, konieczne jest znalezienie modeli, które są przyjazne dla alergików. Cechują się one doskonałym przepływem powietrza, a do tego zawierają specjalną wkładkę z materiału, który hamuje namnażanie się niepożądanych elementów.

Materace do spania marki Hilding Anders mają w swoim wnętrzu lateks lub ich wypełnienie w całości stanowi pianka z lateksu, który zapobiega powstawaniu kolonii bakterii. Ten naturalny materiał stosowany jest również w innych rodzajach materaców (choćby hybrydowych), a w części modeli zastępowany jest specjalną wkładką z kokosa, która zwiększa stabilność i higieniczność całej konstrukcji. Z kolei pokrowiec z dzianiny stosowany we wszystkich rodzajach materacy marki Hilding Anders poprawia wentylację całego układu, eliminując przy okazji nieprzyjemny zapach. Jest to szczególnie ważne, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy zwiększa się temperatura powietrza.

Dobór łóżka i wpływ materaca na zdrowie użytkownika

Dobór łóżka i wpływ materaca na zdrowie użytkownika

Dobór łóżka i wpływ materaca na zdrowie użytkownika

Równie istotny, co dobór materaca, jest też wybór odpowiedniego łóżka, dostosowanego do warunków danego użytkownika. Oprócz pełnienia roli stelaża, łóżko musi dawać pełne oparcie, a w przypadku konstrukcji specjalistycznych, dobrze uzupełniać materac, by cały układ zapewniał odpowiednie podparcie ciału człowieka. Dobór łóżka to również konieczność uwzględnienia wymiarów i tego, ile osób będzie na nim spało. Więcej o tym, na co zwracać uwagę podczas wyboru łóżka i jak dobrać to właściwe do sypialni zarówno dla singli, jak i par, można przeczytać w artykule: Jak wybrać pierwsze prawdziwe łóżko?

Rolą materaca jest przede wszystkim zapewnienie właściwego podparcia kręgosłupa człowieka podczas kolejnych godzin snu. Lekarze i specjaliści zalecają, by miał on kształt litery S, dlatego w materacach marki Hilding Anders zastosowano aż 7 stref twardości, które zapewniają stabilną i, co istotne, stałą pozycję ciała podczas snu. Dlatego właśnie oprócz pianek termoelastycznych, które reagują na temperaturę człowieka, stosuje się również te wysokoelastyczne, współgrające z wagą, posturą i kształtem ciała. O tym, jak lepiej dobierać materace na podstawie tych czynników można przeczytać w artykule: Jaki materac dla osób z nadwagą? Wskazówki doboru materacy dla osób puszystych.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze