Czytany poradnik
PKP – zwrot pieniędzy krok po kroku
0

PKP – zwrot pieniędzy krok po kroku

AUTOR:  Klaudia Ozimek8 września 2018

PKP zwrot pieniędzy za wykorzystany lub niewykorzystany bilet? To wydaje się niemożliwe. A jednak są przypadki, kiedy możesz zażądać zwrotu pieniędzy za wykorzystany lub niewykorzystany bilet PKP. Jak to wygląda i jak to możesz zrobić? Dziś podpowiemy jak, wygląda w PKP zwrot pieniędzy.

PKP zwrot pieniędzy – kiedy możesz się domagać zwrotu pieniędzy

W PKP zwrot pieniędzy jest możliwy, jeśli nie wykorzystałeś swojego biletu na pociąg. W takiej sytuacji możesz poprosić o zwrot pieniędzy za bilet lub zamianę biletu na późniejszy pociąg. Na biletach często napisane jest, że jeśli nie zostanie wykorzystany, to pieniądze zostaną zwrócone. To jednak nie jest nowość. Nie wiele osób wie, ale w PKP zwrot pieniędzy jest również możliwy, kiedy pociąg się spóźnił, ty wykorzystałeś bilet, ale domagać się możesz rekompensaty za stracony czas. Jak to zrobić i jaki zwrot ci przysługuje? Zaraz do tego przejdziemy.

PKP zwrot pieniędzy – ile pieniędzy możesz odzyskać?

Jeśli upomnisz się w PKP zwrot pieniędzy za niewykorzystany bilet, to odzyskać możesz sto procent ceny biletu. Warto więc upominać się o swoje. Jednak w przypadku spóźnienia pociągu PKP zwrot pieniędzy wygląda już nieco inaczej. Jeśli pociąć spóźnił się godzinę, to przysługuje ci odszkodowanie w wielkości dwudziestu pięciu procent od ceny biletu. A jeśli pociąg spóźnił się dwie godziny to, dostaniesz odszkodowanie w wielkości pięćdziesięciu procent od ceny biletu.

PKP zwrot pieniędzy – jak to zrobić?

Jeśli już wiemy, że w PKP zwrot pieniędzy za bilet lub za spóźnienie pociągu, jest możliwy, to warto wiedzieć, jak to zrobić. Wystarczy napisać wniosek. We wniosku o zwrot pieniędzy należy zawrzeć następujące informacje.

  1. Twoje imię i nazwisko,
  2. Nazwę i adres przewoźnika,
  3. Datę sporządzenia wniosku,
  4. Nazwę wniosku,
  5. Uzasadnienie poparte argumentami,
  6. Zawarcie informacji czego domagasz się od danego przewoźnika,
  7. Załącznik, w którym zawarty będzie bilet i potwierdzenie, że masz prawo domagać się zwrotu całej kwoty lub części pieniędzy za bilet.
  8. Twój podpis.
Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze