Czytany poradnik
Opakowanie produktu – Do it yourself
0

Opakowanie produktu – Do it yourself

AUTOR:  Agnieszka Szarak30 maja 2018

Opakowanie produktu pełni istotną funkcję w strategii marketingowej. Dzięki niemu towar może się sprzedać lub chociaż zostać zapamiętany przez klienta. Jak zrobić takie opakowanie samemu?

Zwróć na siebie uwagę

W czasach, kiedy na półkach sklepowych i w internecie jest wszystko, ciężko czymś zaskoczyć konsumentów. Żeby dobrze zareklamować swój produkt, należy zastosować się do zasady, wyróżnij się albo zgiń. Nieprzypadkowo kojarzymy niektóre znane marki bardziej od innych, które oferują podobny produkt.

Kluczowe jest opakowanie. To ono często decyduje o tym, czy klient weźmie picie, krem, sos czy jogurt do ręki. Najlepiej więc postawić na kreatywne, wyróżniające się opakowanie. Trzeba jednak pamiętać, aby po drodze nie straciło swojej funkcjonalności. Opakowanie produktu ma przede wszystkim chronić jego zawartość i ułatwiać transport. Właśnie dlatego, zaprojektowanie tego oryginalnego jest takie problematyczne. Liczy się pomysł.

Opakowanie produktu w kilka minut

Jeśli możesz sobie pozwolić na samodzielne przygotowanie opakowań, jesteś w uprzywilejowanej pozycji. To gwarantuje Ci, że Twoje produkty będą jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne. Nim przystąpisz do planowania, odpowiedz sobie na kilka pytań, które pomogą Ci zaprojektować pudełko idealne.

Zastanów się więc, co sprzedajesz, komu, jakie są atuty danego produktu oraz jak możesz je wykorzystać? Za przykład weźmy kosmetyki naturalne. Najczęściej odbiorcami są kobiety, ich zaletą jest dobry skład i właśnie to powinno rzucać się w oczy. Doskonale więc sprawdzą się opakowania w łagodnych, naturalnych kolorach jak zieleń, biel czy błękit oraz kilka napisów informujących o składzie kosmetyku.

Zrób to sam i zamów kartony przez internet. Ich koszt nie jest wysoki, a szkoda Twojego czasu na składanie tektury. Potem chwyć za pędzel lub zamów opakowania w danym kolorze, i sięgnij po ususzone kłosy zbóż lub kwiaty. Udekorowanie nimi pudełka nada mu swojskości, stając się przyjazne dla klienta. Dodanie materiałowych, ozdobnych tasiemek również świetnie się sprawdzi.

A jeżeli, nie masz czasu na bieganie z klejem i wymyślanie kolejnych rewelacji? Zawsze możesz skorzystać z prostych aplikacji na stronach producentów opakowań takich jak Packhelp i dać ponieść się swojej fantazji tworząc spersonalizowane opakowania. Możliwości takich programów są wystarczające. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić z elementami graficznymi, których nadmiar ociera się o kicz.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze