Technologie
Czytany poradnik
Ochłodź swój komputer – porady komputerowe
0

Ochłodź swój komputer – porady komputerowe

AUTOR:  Agnieszka Szarak24 lipca 2018

Ochłodź swój komputer w bardzo prosty sposób. Wbrew pozorom, metody na schłodzenie sprzętu wcale nie są trudne i spokojnie sobie z nimi poradzisz. Warto zadbać o laptopa czy komputer w szczególnie upalne dni.

Pasta termiczna

Jeżeli nie wiesz, od czego zacząć, ochłodź swój komputer poprzez zmianę pasty termicznej. Dzięki niej znacząco poprawi się cyrkulacja powietrza, a temperatura pracy procesora również ulegnie redukcji. W ten sposób procesor w Twoim sprzęcie zdecydowanie dłużej posłuży. Jeśli korzystasz z pasty termicznej po raz pierwszy, nie bój nałożyć jej trochę więcej. To z pewnością nie zaszkodzi, a jedynie pomoże.

Ochłodź swój komputer powietrzem

Nasz kolejny pomysł na skutecznie schłodzenie Twojego sprzętu to powietrze, czyli wentylatorki i wiatraczki. W tym celu idealnie sprawdzi się podkładka chłodząca. To właśnie na niej stawia się laptopa, którego podzespoły są ochładzane. Na rynku możesz dostać naprawdę mnóstwo modeli w różnych cenach. Wybierz więc taką, którą będzie odpowiednia do Twojego budżetu.

Domowe sposoby

Istnieją też sposoby na ochłodzenie Twojego sprzętu, które nie wymagają od Ciebie kupna kolejnych akcesoriów. O laptopa możesz zadbać w domu, stosując się do kilku zasad. Zacznij od zmniejszenia jasności Twojego monitora. Generuje on bowiem dużo ciepła, a przy okazji zredukujesz zużycie baterii.

Następnie przenieś swój sprzęt w jakieś chłodne miejsce, zwłaszcza gdy panuje prawdziwy ukrop. Dla laptopów najlepsze są klimatyzowane pomieszczenia. Oprócz tego możesz jeszcze włączyć oszczędzanie energii w Twoim sprzęcie. Dzięki temu zmniejszy on obroty i sam w sobie będzie generował mniej ciepła.

Z pewnością też pomożesz laptopowi w schłodzeniu się, jeśli zamkniesz wszystkie programy, które są aktualnie niepotrzebne, a działają. Obsługiwanie ich wymaga większego zużycia energii. Na sam koniec odłącz też wszelkie urządzenia USB, które są zbędne. Porty USB są bowiem same w sobie generatorem ciepła, wobec czego im więcej będzie ich w życiu, tym temperatura będzie wyższa. Daj więc nieco ulżyć swojemu sprzętowi i zadbaj o niego już dzisiaj!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze