Ogród
Czytany poradnik
O tym jak zamieniłem swój stary leżak na leżak ogrodowy z tworzywa sztucznego
0

O tym jak zamieniłem swój stary leżak na leżak ogrodowy z tworzywa sztucznego

AUTOR:  Mariusz Szarowski11 maja 2018

Zakupy w markecie budowlanym należą do moich ulubionych. Jest tak z kilku względów. Po pierwsze żona zawsze przepadnie w dziale z kwiatami i donicami ogrodowymi, przez co mam wystarczająco dużo czasu i spokoju, żeby zajrzeć tam, gdzie zechcę. Po drugie, zakupy takie z reguły bardzo cieszą i mocno poprawiają jakość korzystania z tarasu. Ostatnim, genialnym zakupem okazał się leżak ogrodowy z polipropylenu.

Do zakupów właśnie takiego asortymentu z grupy mebli ogrodowych zostałem poniekąd zmuszony. Wraz z żoną lubimy spędzać sobotnie przedpołudnia na słońcu i dotychczas służyły nam do tego stare, wysłużone leżaki z oparciem w formie tkaniny i metalowym szkieletem (znacie je wszyscy z nadbałtyckich plaż). W nowym sezonie postanowiłem trochę zwiększyć komfort naszego weekendowego relaksu na tarasie. Kupiłem więc leżak ogrodowy z tworzywa.

Leżaki ogrodowe z tworzywa – jakość, wygoda, cena

Przymierzając się do zakupu leżaka ogrodowego z tworzywa postanowiłem wpierw wypróbować kilka modeli „na żywo” aby wyrobić sobie jakąś opinię. Często, jeśli oferta sklepów wysyłkowych jest konkurencyjna (a bywa także częściej niż rzadziej), ostateczne zakupy odbywają się właśnie przez Internet. To, co uderzyło mnie najbardziej, to ich waga. Rozmiarami nawet dwukrotnie przekraczają leżaki ogrodowe, z których korzystaliśmy dotychczas. Ale wzięcie ich w ręce i przeniesienie wciąż nie stanowi żadnego problemu. Składanie jest proste i intuicyjne.

Tworzywo, z którego wyprodukowana jest większa część leżaków ogrodowych na rynku to polipropylen. Jest to twarde (ale i elastyczne) tworzywo sztuczne, które, według słów konsultanta i wielu opinii na forach dyskusyjnych, jest odporne na działanie wysokich temperatur. To ważna cecha – leżaki ogrodowe są większość sezonu wyeksponowane na słońcu, więc szkoda, żeby po sezonie okazały się do wyrzucenia.

Leżaki ogrodowe z oparciem z tkaniny sprawiają nie lada problem jeśli chodzi o wstawanie, szczególnie tyczy się to osób starszych. Wyprofilowane siedzisko leżaka ogrodowego z tworzywa daje możliwość wygodnego usadowienia, ale nie stawia przy tym większych problemów z wstawaniem i siadaniem. Leżak ogrodowy z tworzywa jest zwyczajnie wyższy i ma stabilne siedzisko, więc w razie potrzeby może też posłużyć jako krzesło ogrodowe. Pomaga w tym celu regulacja kąta nachylenia oparcia.

Leżak ogrodowy ze sklepu

Fot. Leżak ogrodowy

Ile gotówki musisz przygotować, by wyposażyć swój ogród w dobrej jakości leżak ogrodowy. Jest to wydatek od 300 do 500 zł za sztukę. Weź jednak pod uwagę fakt, że leżak ogrodowy jest meblem trwałym i wielofunkcyjnym. Przy należytym użytkowaniu możesz się nim cieszyć naprawdę długie lata. Wiele z dostępnych na rynku leżaków ogrodowych z tworzywa ma w zestawie wygodne pokrowce lub poduszki, dostosowane wymiarem i mocowaniem do danego modelu. To duże udogodnienie. Większość producentów leżaków ogrodowych daje na nie 2 lata gwarancji, lecz z reguły nie obejmuje ona uszkodzeń mechanicznych powstałych na skutek nieprawidłowego użytkowania.

Mój leżak ogrodowy kosztował mnie 450 zł i nie żałuję ani grosza – komfort spędzania wolnego czasu w ogrodzie w tym roku jest nieporównywalnie większy, niż w ubiegłym.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze