Technologie
Czytany poradnik
Nie wiesz jak wyłączyć Adblocka? Sprawdź ten poradnik
0

Nie wiesz jak wyłączyć Adblocka? Sprawdź ten poradnik

AUTOR:  Alicja Hudzik10 lutego 2019

Adblock to rozszerzenie dla przeglądarek internetowych, którego zadaniem jest blokowanie wyświetlania niechcianych reklam. Czasem jednak zdarza się, że program blokuje treści, które nas interesują lub filmy, które chcemy obejrzeć. Jak wyłączyć Adblocka? Podpowiadamy!

Jak wyłączyć Adblocka w Mozilla Firefox?

Głównym zadaniem programu AdBlock jest blokowanie reklam i dbanie o bezpieczeństwo użytkowników sieci Internet. Oprogramowanie może także blokować domeny malware oraz wyskakujące okna i nachalne bannery, w zależności od tego, jak ustawione są filtry aplikacji. Jak wyłączyć AdBlocka w Mozilla Firefox?

Aby wyłączyć AdBlocka w przeglądarce internetowej Mozilla Firefox, wystarczy rozwinąć okienko aplikacji, klikając na jej ikonę w prawym górnym rogu przeglądarki (czerwona ikona z napisem ABP lub wyprostowaną dłonią). Z rozwijanych opcji można wybrać:

  • Wyłącz blokowanie dla: [nazwa strony]
  • Wyłącz blokowanie tylko na tej stronie
  • Wyłącz wszędzie

Wybór pierwszej i drugiej opcji nie powoduje wyłączenia, ani odinstalowania wtyczki, a jedynie dodanie danej strony do wyjątków blokowanych przez program witryn. By z powrotem przywrócić blokowania, należy ponownie wejść w ekran programu lub odnaleźć jego ikonę w Ustawieniach przeglądarki i usunąć z wyjątków dany adres strony internetowej.

Jak wyłączyć Adblocka w Google Chrome?

Aby wyłączyć rozszerzenie Adblock, musisz odnaleźć przycisk programu w prawym górnym rogu przeglądarki (czerwona ikonka z dłonią). Należy kliknąć na ikonkę lewym przyciskiem, a następnie wybrać jedną z interesujących nas opcji:

  • Wstrzymaj na tej stronie
  • Wstrzymaj na wszystkich stronach
  • Zablokuj reklamę na tej stronie
  • Wstrzymaj blokowanie na tej stronie
  • Nie uruchamiaj na stronach w tej domenie

UWAGA: W starszych wersjach programu wystarczy odkliknąć przycisk Włączony na tej stronie.

Po zaznaczeniu odpowiedniej opcji wystarczy odświeżyć stronę. Domena zostanie dodana do wyjątków AdBlock, a blokowane wcześniej treści powinny się z powrotem poprawnie wyświetlać tak, by można było korzystać z zasobów strony.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
33%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
67%
Komentarze