Czytany poradnik
Nie masz czasu? Te rasy psów będą dla Ciebie najlepsze
0

Nie masz czasu? Te rasy psów będą dla Ciebie najlepsze

AUTOR:  Aleksandra Wilk31 października 2018

Wybór psa to bardzo odpowiedzialna decyzja. Przed zakupem, powinieneś dokładnie poznać daną rasę, aby ocenić czy będzie ona dla Ciebie odpowiednia. Jeśli jesteś osobą która pragnie mieć własnego pupila, ale nie masz wolnej chwili lub ochoty na częste spacery – dobrze trafiłeś. 

Mops

Idealnie rozwiązanie dla domatorów. Mops został stworzony do towarzystwa i źle znosi rozłąkę ze swoim właścicielem. Nie potrzebuje dużo ruchu, a jego krótka sierść sprawia, że ma niewielkie wymagania dotyczące pielęgnacji. Jego spokojny charakter sprawia, że znakomicie czuje się w obecności dzieci, czy osób starszych, a nawet innych psów.

Chow chow

Średniej wielkości czworonóg o wyjątkowym charakterze. Jego główne cechy to lojalność, duma i niezależność. Przywiązuje się do jednego właściciela od którego oczekuje szacunku i cierpliwości. Pomimo tego, że niechętnie uczy się komend, jest inteligentnym stworzeniem. Nie lubi deszczu, błota ani słońca i nie oczekuje długiego spędzania czasu poza domem. Wymaga regularnego szczotkowania, lecz jeśli chcemy mieć mniej obowiązków – warto wybrać odmianę krótkowłosą, która jest o wiele łatwiejsza w pielęgnacji.

Pekińczyk

Uroczy pies, którego śmiało można nazwać kanapowcem. Przy wyborze Pekińczyka należy zapomnieć o nadmiernej aktywności, ze względu na jego cichy charakter i krótkie kończyny, przez które szybko się męczy.

Kocha towarzystwo, ale należy traktować go z wyczuciem. Jak na swoje niewielkie rozmiary potrafi być odważny i waleczny, a przede wszystkim jest bardzo pewny siebie. Nie wątpliwym plusem jest brak konieczności strzyżenia przez co możemy zaoszczędzić część pieniędzy. Jednak pamiętajmy o systematycznym czesaniu, aby pies był zadbany i estetyczny na codzień.

Buldog angielski

Nie masz czasu na spacery, a dodatkowo czesanie i częste kąpiele to nie Twoja bajka? W takim razie zastanów się nad zakupem Buldoga Angielskiego. Aby utrzymać jego zdrowie w dobrej kondycji wystarczy umożliwić mu kilka chwil na świeżym powietrzu. 

W momencie gdy poczuje, że poświęcasz mu odpowiednią ilość uwagi, odwdzięczy się głębokim przywiązaniem. Dodatkowo jego łagodny temperament gwarantuje dobre kontakty z dziećmi.

Chihuahua

Pies, który uwielbia towarzystwo innych osób, ale najbardziej kocha swojego właściciela. Jego ulubione zajęcie to bez wątpienia przesiadywanie na kolanach u swojego Pana i zabawa. Każdy fan przesiadywania w domu przyzna, że Chihuahua to strzał w dziesiątkę. Trzeba mieć na uwadze, że budowa zwierzęcia jest delikatna i należy uważać na wszelkie możliwe urazy. 

Pamiętaj, żeby wybrać rasę psa rozsądnie – zgodnie z Twoim trybem życia oraz temperamentem. Wtedy Twój zwierzak stanie się najlepszym czworonożnym przyjacielem.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze