Microsoft
Czytany poradnik
Miernik CPU Windows
0

Miernik CPU Windows

AUTOR:  Tomasz Gubała19 czerwca 2016

Dowiedz się czym jest Miernik CPU w systemie Windows oraz jak działa to narzędzie.

Czym jest CPU

CPU to inaczej mówiąc po prostu… procesor. Nazwa CPU pochodzi od Central Processing Unit i oznacza centralną jednostkę przetwarzającą dane. Procesory to natomiast nic innego jak układy scalone wykonywane z krzemu w formie tranzystorów. Procesory CPU stanowią serce każdego sprzętu komputerowego na świecie takiego jak komputery, laptopy, smartfony i serwery.

Co to jest miernik CPU

Miernik CPU to gadżet informujący o stanie komputera, inaczej mówiąc miernik obciążenia procesora, pamięci RAM, aktywności karty sieciowej oraz miejsca na dysku, który możemy pobrać za darmo ze strony Microsoftu. Po ściągnięciu i zainstalowaniu gadżetu pulpitu o nazwie Miernik CPU ujrzymy na pulpicie dodatkowy miernik.

Miernik CPU w Windows to bardzo przydatne i cenione przez użytkowników narzędzie, które pozwala na nieprzerwany monitoring pracy komputera.

Miernik CPU Windows

Korzystając z miernika CPU w Windowsie widzimy u dokładnie jaki procent procesora w danym momencie jest wykorzystywany. Oczywiście, czym mniej tym lepiej. Wszystko zależy co robimy. RAM informuje nas o ilości całkowitej pamięci RAM w systemie, oraz o ilości wykorzystującej obecnie pamięci przez system. Zakładka dyski informuje nas o wielkościach dysków twardych oraz ilości wykorzystanego miejsca. Zakładka karty sieciowe informuje nas o modelu karty sieciowej, adresie mac oraz adresie IP.

Powyższe informacje możemy odczytać nie instalując dodatkowych gadżetów. Za pomocą menadżera zadań jesteśmy w stanie sprawdzić obciążenie procesora, ilość pamięci RAM czy obciążenie karty sieciowej. Zaletą gadżetu miernik CPU jest uzyskanie wszystkich informacji w jednym miejscu.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
100%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze