Czytany poradnik
Miejsca, które warto zobaczyć we Wrocławiu
0

Miejsca, które warto zobaczyć we Wrocławiu

AUTOR:  Tomasz Gubała15 marca 2018

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a więc mamy wręcz idealną porę na niezobowiązujący spacer ulicami wielkich miast. To właśnie teraz zabytkowe kamienice i imponujące szklane biurowce nabierają kolorów, przy czym nie odstraszają jeszcze przechodniów duchotą typową dla dużych aglomeracji miejskich. Tym razem przyjrzymy się potencjalnym celom wędrówki po Wrocławiu – mieście stu mostów.

Ostrów Tumski

Skoro o mostach mowa, to serdecznie polecamy przechadzkę słynnym Mostem Tumskim, gdzie kochankowie od lat zawieszają kłódki symbolizujące ich uczucia. W okolicy znajduje się wiele zabytkowych budowli (między innymi katedra św. Jana Chrzciciela w stylu gotyckim), pięknych parków, gdzie nocą można spotkać latarnika rozpalającego gazowe latarnie, a także przystań z której warto udać się w urokliwy rejs po Odrze.

ZOO Wrocław

Po przeciwległej stronie Placu Grunwaldzkiego względem Ostrowa Tumskiego znajduje się wrocławskie ZOO – idealne miejsce na rodzinną wycieczkę z dziećmi. Wrocławski park zwierzaków jest tym bardziej wyjątkowy, że dzięki międzynarodowej współpracy z organizacjami ochrony gatunków zagrożonych, można tam zobaczyć wiele interesujących okazów niedostępnych nigdzie indziej. Ponadto, na liście atrakcji znajduje się słynne Afrykarium – jedyne oceanarium na świecie poświęcone faunie i florze wyłącznie jednego kontynentu, Afryki.

Hala Stulecia

Tuż nieopodal ZOO znajduje się monumentalny obiekt będący na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO – Hala Stulecia. Zaprojektowana przez Maxa Berga konstrukcja została otwarta w 1913 roku, a dziś stanowi centrum imprez sportowych, konferencji i koncertów. Jej integralną część stanowi urocza restauracja Pergola, której taras posiada doskonały widok na słynną Fontannę Multimedialną.

Rynek

Większość omawianych przez nas atrakcji skupiona była raczej w okolicach obrzeży centrum, a to przecież w samym środku dzieje się najwięcej. Wrocławski rynek to doskonałe miejsce do podziwiania architektonicznego kunsztu, wypadu na zakupy i coś do jedzenia oraz świetny obraz nocnego życia w mieście – zwłaszcza w okolicach przebojowego Pasażu Niepolda.

Plac Wolności

Podążając od rynku ulicą Świdnicką trafimy w okolice Placu Wolności – wszędzie tu pełno ławeczek i klimatycznych lamp, a otaczający Plac park przywodzi na myśl swoisty azyl natury w samym środku miasta. Centralną budowlą tego miejsca jest Narodowe Forum Muzyki, które wraz ze swoją doskonałą Salą Widowiskową stanowi artefakt akustycznej technologii, goszczący światowej sławy muzyków, zarówno w trakcie występów solowych jak i przy okazji znakomitych festiwali.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze