Zdrowie
Czytany poradnik
Maski ochronne – jak szybko zrobić maskę samemu w domu?
0

Maski ochronne – jak szybko zrobić maskę samemu w domu?

AUTOR:  Izabela Lizurej23 marca 2020

W dobie istniejącej sytuacji, która rozgrywa się na całym świecie każdy z nas musi dbać o swoje zdrowie i życie pamiętając o szczególnej higienie. Trzeba dokładnie myć ręce i chronić swój układ oddechowy nosząc maski ochronne. Co zrobić, gdy nie możesz kupić maseczki w aptece? Zrób ją samemu w domu.

Maseczka ochronna i koronawirus

Jeśli chcesz uniknąć zakażenia koronawirusem musisz pamiętać o dokładnej higienie i ostrożności. Częste mycie rąk, unikanie dużych skupisk ludzi i bliskiego kontaktu może pomóc uchronić nie tylko Ciebie, ale i twoich bliskich przed tą chorobą. A co z maseczkami ochronnymi? Maseczki ochronne, które zasłaniają usta i nos są w stanie ograniczyć rozprzestrzenianie się chorób układu oddechowego w tym także koronawirusa. Jednak musisz wiedzieć, że takie maseczki powinno nosić się tylko wtedy jeśli masz podejrzenie zarażenia wirusem COVID-19, aby nie narażać zdrowego układu oddechowego na inne infekcje. O tym mówi Światowa Organizacja Zdrowia:

Używaj maseczek tylko wtedy, gdy masz objawy ze strony układu oddechowego (kaszel lub kichanie), podejrzewasz u siebie infekcję SARS-Cov-2 przebiegającą z łagodnymi objawami lub opiekujesz się osobą z podejrzeniem infekcji SARS-Cov-2.

Maski ochronne – jak zrobić ją w domu?

Jeśli masz podejrzenie zakażenia wirusem, albo musisz zająć się osobą starszą w swojej rodzinie, ale nie możesz kupić maseczki w aptece to maski są jeszcze dostępne w sklepie dragonmask.pl. W przypadku jeśli nie możesz czekać (dlatego warto dokonać zakupu wcześniej, nawet jeśli maseczka leżałaby w szafie) możesz wykonać maseczkę ochronną samodzielnie w swoim domu. Oto proste i szybkie kroki do zrobienia maski wystarczy mieć tylko gumki, zszywacz, kompresy włókninowe, folie przezroczystą i nożyczki.

  1. Pierwszym krokiem jest położenie kompresu na folię, a następnie na jego boki kładziemy gumki np. recepturki
  2. Zszywamy gumki w trzech miejscach – w środku, na końcu i po bokach gdzie tych gumek nie ma czyli góra i dół maseczki
  3. Następnie odwracamy osłonkę, tak aby folia znajdowała się z zewnętrznej strony i nakładamy po prostu na twarz.

Pamiętaj, że tak wykonana maseczka ochronna powinna być noszona nie więcej niż dobę, a najlepiej zaopatrzyć się w maseczki zrobione bezpośrednio przez firmy specjalizujące się akurat w tej dziedzinie. Posiadają one filtry, które chronią układ oddechowy przed smogiem, pyłami, wirusami i różnymi zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze