Czytany poradnik
Makijaż permanentny – czy warto się zdecydować?
0

Makijaż permanentny – czy warto się zdecydować?

AUTOR:  Alicja Hudzik15 września 2018

Czym jest makijaż permanentny? Czy warto się zdecydować na tę długotrwałą metodę pigmentowania ciała? Które miejsca najczęściej się poddaje tej technice makijażu? Zapraszamy do lektury!

Makijaż permanentny – czy warto go robić? Których części twarzy dotyczy?

Makijaż permanentny to makijaż stały, który powstaje wskutek wprowadzenia pod skórę odpowiednich granulek pigmentu. Technika makijażu permanentnego przypomina tatuowanie, a jego efekty mogą się utrzymywać nawet kilka lat, w zależności od właściwości skóry. Makijaż permanentny dotyczy takich części twarzy, jak:

  • Usta
  • Powieki oczu
  • Brwi

Dzięki technikom makijażu permanentnego można wykonać kreski na powiekach, wyrównać brwi, poprawić pigmentację warg oraz zatuszować niedoskonałości skóry.

Czym jest mikropigmentacja medyczna?

Jedną ze specjalistycznych dziedzin jest mikropigmentacja medyczna, która służy tuszowaniu niedoskonałości i maskowaniu brzydkich blizn. Dzięki temu rodzajowi makijażu permanentnego można poprawić wygląd blizn pourazowych, pooperacyjnych oraz zlikwidować przebarwienia skóry, znamiona i blizny po liftingu. Makijaż permanentny można stosować również u osób cierpiących na łysienie.

Jakie są wskazania do makijażu permanentnego? Kto może zastosować makijaż permanentny, czy warto?

Makijaż permanentny jest wskazany dla osób, które:

  • Mają przerzedzone, mało wyraziste lub asymetryczne brwi, lub w ogóle nie posiadają brwi
  • Chcą zastąpić tradycyjny makijaż trwałą oprawą oczu
  • Są po chemioterapii, lub wypadkach
  • Posiadają blizny na twarzy
  • Chcą nadać oczom wyrazistość, brak im czasu na codzienne staranne malowanie się

Ile kosztuje makijaż permanentny? Czy warto decydować się na ten zabieg? Czy to bolesne?

Zabieg nie jest bolesny, ale może być odczuwalny w różnym stopniu. Popyt na makijaż permanentny ciągle rośnie, ceny również idą w górę. W zależności od rodzaju usługi wykonanie stałego makijażu kosztuje kilkaset złotych. Lepiej nie oszczędzać na tej usłudze, by nie narażać się na karykaturalne i nieestetyczne efekty. Po około 2- 4 tygodniach od wykonania zabiegu należy wykonać korektę, by móc cieszyć się długotrwałymi efektami.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze