Google
Czytany poradnik
Lokalni przewodnicy Google – jak wyłączyć?
12

Lokalni przewodnicy Google – jak wyłączyć?

AUTOR:  Nicola Zamoyska16 marca 2018

W 2015 roku Google uruchomiło program o nazwie Lokalni przewodnicy Google (znany wcześniej jako City Expert). Jeżeli już do niego należysz i masz dość irytujących komunikatów ze strony internetowego giganta, w tym poradniku dowiesz się jak zrezygnować z bycia Lokalnym przewodnikiem Google.

Lokalny przewodnik Google – kim jest?

Tak brzmiąca nazwa to tytuł jaki uzyskujemy dołączając do programu Google na stronie https://maps.google.com/localguides/. Gdy tylko tego dokonamy, stajemy się nie jako pracownikami firmy Google. Bowiem od tego momentu, jesteśmy współodpowiedzialni za udostępnianie na Mapach Google informacji o nowych firmach uruchomionych w pobliżu naszej firmy, czy też zmianach w ruchu drogowym. Cała idea brzmi szczytnie, a my za naszą pracę otrzymujemy wymierne punkty.

I tak za zweryfikowanie informacji otrzymamy 1 pkt, a za dodane miejsce na mapach, aż 15 pkt (maksymalna jednorazowa ilość). Wspinamy się po szczeblach drabiny Google od 1 do aż 10-go poziomu, a za otrzymane w tym czasie punkty wymieniamy na nagrody takie jak np. darmowy, czasowy dostęp do usługi Google Music.

O co więc więc ten cały hałas i gdzie jest haczyk?

Rezygnacja z udziału w programie Lokalni przewodnicy

Wraz ze wzrostem naszej aktywności w programie Lokalni przewodnicy Google, wzrośnie również ilość wiadomości od Google. I tak, odwiedzając lokalny sklep lub podróżując w stronę domu będziemy co raz częściej proszeni o wystawienie opinii. Z czasem zacznie to być irytujące, dlatego wiele osób poszukuje informacji jak wyłączyć program Lokalny przewodnik Google. Istnieje na to prosta metoda.

Będąc zalogowanym do naszego konta Google połączonego z Lokalnym przewodnikiem klikamy na ten link, który przeniesienie nas na stronę ustawień programu Lokalni przewodnicy Google. Następnie klikamy na przycisk „ZREZYGNUJ Z PROGRAMU” i potwierdzamy raz jeszcze tą decyzję w nowym oknie.

I to wszystko! Po tym kroku nasz profil Lokalnego przewodnika Google zostanie usunięty, a my uwolnimy się od nachalnych komunikatów giganta internetowego.

Masz pytanie lub problem, który chcesz żebyśmy za Ciebie rozwiązali? Napisz w komentarzu.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
100%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
12Komentarze
 • jalesio
  17 kwietnia 2019 at 08:12

  Nie spotkałem w internecie czegoś bardziej nieetycznego niż program Lokalnych Przewodników. Dałem się nabrać i naciągnąć poświęcając dużo pracy, wrzucając zdjęcia i pisząc opinie. Pewnego dnia google zawiesiło moje konto bez żadnego ostrzeżenia czy chociażby informacji. Moje wielokrotne pytania o to „dlaczego?” w większości pozostały bez odpowiedzi. Raz mi odpisali, że nie mogą mi powiedzieć dlaczego konto zawiesili. Zostałem ukarany bez podania przyczyny… Nie mogę nawet opuścić programu, a ponad 200 moich opinii zostało zablokowanych dla użytkowników map google. Moi znajomi nie mogą nawet zobaczyć wszystkich moich zdjęć, których wrzuciłem ponad 2000.

 • caffe
  3 października 2018 at 18:31

  Wreszcie spokój. Dziękuję za wskazówki. Sama idea ok, ale:
  1. Jakoś nie mam ochoty informować całego świata o fajnych miejscach, które właśnie dlatego są fajne, że cały świat o nich jeszcze nie wie.
  2. Przydatność wielu wskazówek i opinii jest mocno dyskusyjna. W bardzo wielu przypadkach albo ktoś robi sobie reklamę, której zupełnie jest niewart, albo psuje opinię zdecydowanie lepszej konkurencji.
  3. i wiele innych powodów dla których bez żalu wykasowałem swoje konto.

 • kenia1100
  23 sierpnia 2018 at 23:53

  O ludzie lokalny przewodnik istnieje od wielu lat. Już 6 lat temu zacząłem dodawać do Google maps informacje z mojego regionu. Co ty gadasz że od kilku miesięcy. To jest wprowadzenie ludzi w błąd

  • Porady.org
   24 sierpnia 2018 at 13:37

   Dziękujemy za Twoją opinię, oczywiście masz rację, program istniał wcześniej, ale pod nazwą City Expert. Od 2015 roku istnieją Lokalni przewodnicy Google. Błąd poprawiony – pozdrawiamy!

   • kenia1100
    25 sierpnia 2018 at 13:32

    Jestem „Lokalny Przewodnikiem” od 5 lat w Google. Mam dodanych kilkaset jak nie kilka tysięcy informacji, zdjęć i poprawek wykonanych w Google Maps i wszystkie maile związane właśnie z tym programem w tytule jak i w tresci bylo nawiazywanie wlasnie do „Lokalny Przewodnik”.

    • Porady.org
     25 sierpnia 2018 at 20:37

     To ciekawe 🙂 nie będziemy się sprzeczać Mateusz, błąd jest poprawiony i jeszcze raz dziękujemy za uwagę i edukację!

  • caffe
   3 października 2018 at 18:37

   A jakie to ma, do cholery, znaczenie w kontekście głównego tematu wątku??? Jak dla mnie to usługa może się nazywać jak chce i istnieć od czasów faraonów, ważne że sposób jej wyłączenia jest opisany jasno, konkretnie i działa. Ale zawsze musi się znaleźć jakiś mądraliński, który nie zaśnie, jak swoich trzech groszy nie wtrąci. Najczęściej – bez sensu i nie na temat…

 • Pit
  16 maja 2018 at 13:07

  Jestem właścicielem firmy i zapłaciłem za usuniecie wizytówki której nie chcę. Mam strone na fb. i to mi wystarczy. Prosze o inf.jak usunąć wizytówki ktorej nie firmuje i nie chcę.

 • MamaJaga
  26 kwietnia 2018 at 14:48

  Nie wiedziałem jak wyłączyć lokalny przewodnik GOogle i już miałem usuwac konto, ale wszedłem na ten poradnik i się udało super

 • Marcin
  26 kwietnia 2018 at 13:55

  Za komuny było lepiej

 • Asterix
  25 kwietnia 2018 at 23:32

  Szukałem informacji o lokalny przewodnik jak wyłączyć i trafiłem na ten poradnik i mi pomógł , dzięki!