Google
Czytany poradnik
Lokalni przewodnicy Google – jak wyłączyć?
15

Lokalni przewodnicy Google – jak wyłączyć?

AUTOR:  Nicola Zamoyska16 marca 2018

W 2015 roku Google uruchomiło program o nazwie Lokalni przewodnicy Google (znany wcześniej jako City Expert). Jeżeli już do niego należysz i masz dość irytujących komunikatów ze strony internetowego giganta, w tym poradniku dowiesz się jak zrezygnować z bycia Lokalnym przewodnikiem Google.

Lokalny przewodnik Google – kim jest?

Tak brzmiąca nazwa to tytuł jaki uzyskujemy dołączając do programu Google na stronie https://maps.google.com/localguides/. Gdy tylko tego dokonamy, stajemy się nie jako pracownikami firmy Google. Bowiem od tego momentu, jesteśmy współodpowiedzialni za udostępnianie na Mapach Google informacji o nowych firmach uruchomionych w pobliżu naszej firmy, czy też zmianach w ruchu drogowym. Cała idea brzmi szczytnie, a my za naszą pracę otrzymujemy wymierne punkty.

I tak za zweryfikowanie informacji otrzymamy 1 pkt, a za dodane miejsce na mapach, aż 15 pkt (maksymalna jednorazowa ilość). Wspinamy się po szczeblach drabiny Google od 1 do aż 10-go poziomu, a za otrzymane w tym czasie punkty wymieniamy na nagrody takie jak np. darmowy, czasowy dostęp do usługi Google Music.

O co więc więc ten cały hałas i gdzie jest haczyk?

Rezygnacja z udziału w programie Lokalni przewodnicy

Wraz ze wzrostem naszej aktywności w programie Lokalni przewodnicy Google, wzrośnie również ilość wiadomości od Google. I tak, odwiedzając lokalny sklep lub podróżując w stronę domu będziemy co raz częściej proszeni o wystawienie opinii. Z czasem zacznie to być irytujące, dlatego wiele osób poszukuje informacji jak wyłączyć program Lokalny przewodnik Google. Istnieje na to prosta metoda.

Będąc zalogowanym do naszego konta Google połączonego z Lokalnym przewodnikiem klikamy na ten link, który przeniesienie nas na stronę ustawień programu Lokalni przewodnicy Google. Następnie klikamy na przycisk „ZREZYGNUJ Z PROGRAMU” i potwierdzamy raz jeszcze tą decyzję w nowym oknie.

I to wszystko! Po tym kroku nasz profil Lokalnego przewodnika Google zostanie usunięty, a my uwolnimy się od nachalnych komunikatów giganta internetowego.

Masz pytanie lub problem, który chcesz żebyśmy za Ciebie rozwiązali? Napisz w komentarzu.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
50%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
50%
15Komentarze
 • Jan
  13 marca 2020 at 19:50

  LOKALNI PRZEWODNICY w „służbie Googla”,to niezwykle nieuczciwe i szkodliwe CELOWE działanie.To pogwałcenie zasad współżycia społecznego.Posługiwanie się kłamstwem,niszczącym wizerunek,jest przestępstwem.Opisane przypadki są nadal realizowane,wg znanego schematu: siedzę wygodnie przy PC-cię i piszę zmyślane,obraźliwe dykteryjki.Niestety,Google nie reaguje i CELOWO przyzwala na takie obrażanie,nie troszcząc się nawet o pozory dezaprobaty.Nasze wnioski o usuwanie oszczerstw są IGNOROWANE z pełną świadomością.Niebawem zlecimy prawnikom wszczęcie kroków prawnych i skończenie z tą arogancją LOKALNYCH PRZEWODNIKÓW,a przy okazji poznać inicjatorów tych bulwersujących praktyk.

 • jalesio
  17 kwietnia 2019 at 08:12

  Nie spotkałem w internecie czegoś bardziej nieetycznego niż program Lokalnych Przewodników. Dałem się nabrać i naciągnąć poświęcając dużo pracy, wrzucając zdjęcia i pisząc opinie. Pewnego dnia google zawiesiło moje konto bez żadnego ostrzeżenia czy chociażby informacji. Moje wielokrotne pytania o to „dlaczego?” w większości pozostały bez odpowiedzi. Raz mi odpisali, że nie mogą mi powiedzieć dlaczego konto zawiesili. Zostałem ukarany bez podania przyczyny… Nie mogę nawet opuścić programu, a ponad 200 moich opinii zostało zablokowanych dla użytkowników map google. Moi znajomi nie mogą nawet zobaczyć wszystkich moich zdjęć, których wrzuciłem ponad 2000.

  • Marek Smutny
   26 lutego 2020 at 14:14

   Prowadzimy z żoną niewielką firmę.Jesteśmy pod wrażeniem NIEUCZCIWYCH PRZEWODNIKÓW TERENOWYCH z GOOGLE. Większość publikuje KŁAMSTWA ii na dodatek czerpie z tego zyski. Z wydumanym i nieuczciwym opisem nie można polemizować,bo to zwykły paszkwil.Bez trudu można zauważyć,że np konkurencja ma opisy „na plus”,a nasza firma posiada ewidentne NEGATYWNE opinie. Nie chce się uwierzyć,że właśnie GOOGLE do takich donosów i nawet szerzenia nienawiści i pogardy dla prawdy- zachęcają ‼️

  • Marek Smutny
   26 lutego 2020 at 14:16

   Prowadzimy z żoną niewielką firmę.Jesteśmy pod wrażeniem NIEUCZCIWYCH PRZEWODNIKÓW TERENOWYCH z GOOGLE. Większość publikuje KŁAMSTWA ii na dodatek czerpie z tego zyski. Z wydumanym i nieuczciwym opisem nie można polemizować,bo to zwykły paszkwil.Bez trudu można zauważyć,że np konkurencja ma opisy „na plus”,a nasza firma posiada ewidentne NEGATYWNE opinie. Nie chce się uwierzyć,że właśnie GOOGLE do takich donosów i nawet szerzenia nienawiści i pogardy dla prawdy- zachęcają ‼️

 • caffe
  3 października 2018 at 18:31

  Wreszcie spokój. Dziękuję za wskazówki. Sama idea ok, ale:
  1. Jakoś nie mam ochoty informować całego świata o fajnych miejscach, które właśnie dlatego są fajne, że cały świat o nich jeszcze nie wie.
  2. Przydatność wielu wskazówek i opinii jest mocno dyskusyjna. W bardzo wielu przypadkach albo ktoś robi sobie reklamę, której zupełnie jest niewart, albo psuje opinię zdecydowanie lepszej konkurencji.
  3. i wiele innych powodów dla których bez żalu wykasowałem swoje konto.

 • kenia1100
  23 sierpnia 2018 at 23:53

  O ludzie lokalny przewodnik istnieje od wielu lat. Już 6 lat temu zacząłem dodawać do Google maps informacje z mojego regionu. Co ty gadasz że od kilku miesięcy. To jest wprowadzenie ludzi w błąd

  • Porady.org
   24 sierpnia 2018 at 13:37

   Dziękujemy za Twoją opinię, oczywiście masz rację, program istniał wcześniej, ale pod nazwą City Expert. Od 2015 roku istnieją Lokalni przewodnicy Google. Błąd poprawiony – pozdrawiamy!

   • kenia1100
    25 sierpnia 2018 at 13:32

    Jestem „Lokalny Przewodnikiem” od 5 lat w Google. Mam dodanych kilkaset jak nie kilka tysięcy informacji, zdjęć i poprawek wykonanych w Google Maps i wszystkie maile związane właśnie z tym programem w tytule jak i w tresci bylo nawiazywanie wlasnie do „Lokalny Przewodnik”.

    • Porady.org
     25 sierpnia 2018 at 20:37

     To ciekawe 🙂 nie będziemy się sprzeczać Mateusz, błąd jest poprawiony i jeszcze raz dziękujemy za uwagę i edukację!

  • caffe
   3 października 2018 at 18:37

   A jakie to ma, do cholery, znaczenie w kontekście głównego tematu wątku??? Jak dla mnie to usługa może się nazywać jak chce i istnieć od czasów faraonów, ważne że sposób jej wyłączenia jest opisany jasno, konkretnie i działa. Ale zawsze musi się znaleźć jakiś mądraliński, który nie zaśnie, jak swoich trzech groszy nie wtrąci. Najczęściej – bez sensu i nie na temat…

 • Pit
  16 maja 2018 at 13:07

  Jestem właścicielem firmy i zapłaciłem za usuniecie wizytówki której nie chcę. Mam strone na fb. i to mi wystarczy. Prosze o inf.jak usunąć wizytówki ktorej nie firmuje i nie chcę.

 • MamaJaga
  26 kwietnia 2018 at 14:48

  Nie wiedziałem jak wyłączyć lokalny przewodnik GOogle i już miałem usuwac konto, ale wszedłem na ten poradnik i się udało super

 • Marcin
  26 kwietnia 2018 at 13:55

  Za komuny było lepiej

 • Asterix
  25 kwietnia 2018 at 23:32

  Szukałem informacji o lokalny przewodnik jak wyłączyć i trafiłem na ten poradnik i mi pomógł , dzięki!