Lokalni przewodnicy Google - jak wyłączyć?

Nie tak dawno, bo kilka miesięcy temu Google uruchomiło program o nazwie Lokalni przewodnicy Google. Jeżeli już do niego należysz i masz dość irytujących komunikatów ze strony internetowego giganta, w tym poradniku dowiesz się jak zrezygnować z bycia Lokalnym przewodnikiem Google.

Lokalny przewodnik Google – kim jest?

Tak brzmiąca nazwa to tytuł jaki uzyskujemy dołączając do programu Google na stronie https://maps.google.com/localguides/. Gdy tylko tego dokonamy, stajemy się nie jako pracownikami firmy Google. Bowiem od tego momentu, jesteśmy współodpowiedzialni za udostępnianie na Mapach Google informacji o nowych firmach uruchomionych w pobliżu naszej firmy, czy też zmianach w ruchu drogowym. Cała idea brzmi szczytnie, a my za naszą pracę otrzymujemy wymierne punkty.

I tak za zweryfikowanie informacji otrzymamy 1 pkt, a za dodane miejsce na mapach, aż 15 pkt (maksymalna jednorazowa ilość). Wspinamy się po szczeblach drabiny Google od 1 do aż 10-go poziomu, a za otrzymane w tym czasie punkty wymieniamy na nagrody takie jak np. darmowy, czasowy dostęp do usługi Google Music.

Lokalni przewodnicy Google

O co więc więc ten cały hałas i gdzie jest haczyk?

Lokalni przewodnicy – rezygnacja z udziału w programie

Wraz ze wzrostem naszej aktywności w programie Lokalni przewodnicy Google, wzrośnie również ilość wiadomości od Google. I tak, odwiedzając lokalny sklep lub podróżując w stronę domu będziemy co raz częściej proszeni o wystawienie opinii. Z czasem zacznie to być irytujące, dlatego wiele osób poszukuje informacji jak wyłączyć program Lokalny przewodnik Google. Istnieje na to prosta metoda.

Będąc zalogowanym do naszego konta Google połączonego z Lokalnym przewodnikiem klikamy na ten link, który przeniesienie nas na stronę ustawień programu Lokalni przewodnicy Google. Następnie klikamy na przycisk „ZREZYGNUJ Z PROGRAMU” i potwierdzamy raz jeszcze tą decyzję w nowym oknie.

Lokalni przewodnicy Google

I to wszystko! Po tym kroku nasz profil Lokalnego przewodnika Google zostanie usunięty, a my uwolnimy się od nachalnych komunikatów giganta internetowego.

Masz pytanie lub problem, który chcesz żebyśmy za Ciebie rozwiązali? Napisz w komentarzu.

5 KOMENTARZE

  1. Nie wiedziałem jak wyłączyć lokalny przewodnik GOogle i już miałem usuwac konto, ale wszedłem na ten poradnik i się udało super

  2. Jestem właścicielem firmy i zapłaciłem za usuniecie wizytówki której nie chcę. Mam strone na fb. i to mi wystarczy. Prosze o inf.jak usunąć wizytówki ktorej nie firmuje i nie chcę.

WYPOWIEDZ SIĘ

Wprowadź treść komentarza.
Wprowadź swoje imię.