Wyposażenie
Czytany poradnik
Kto powinien spać na materacu lateksowym? Porównanie najpopularniejszych modeli materacy z lateksem
0

Kto powinien spać na materacu lateksowym? Porównanie najpopularniejszych modeli materacy z lateksem

AUTOR:  Porady.org14 maja 2020

Wybór dobrego materaca to wybór zdrowego snu. Warto zastanowić się nad modelem lateksowym.

Materac dla wymagających

Sen jest jedną z podstaw zachowania organizmu w dobrej kondycji. Dla naszego zdrowia istotna jest nie tylko długość snu, ale rownież jego jakość. Dla niej z kolei znaczenie ma wiele czynników. Z jednej strony to jak będziemy spać zależy w dużej mierze od naszej ogólnej kondycji, stresu z jakim zmagamy się w ciągu dnia czy też zaburzeń hormonalnych, jeśli stanowią one dla nas problem. Z drugiej strony ogromne znaczenie mają odpowiednie warunki do spania – zalicza się do nich cisza, zaciemnienie pomieszczenia, wygoda, za którą odpowiadają materac i poduszki, komfort snu obok partnera, który nie wybudza nas chrapaniem czy wierceniem się. Warto zadbać o te wszystkie kwestie i zapewnić sobie możliwie jak najlepszy sen. Zacznijmy od materaca. Dobry produkt powinien zadbać o podparcie różnych partii ciała, minimalizować drgania wywołane ruchami osoby obok. Istotne jest też, aby odciążał kręgosłup i mięśnie, zmęczone siedzącym lub stojącym trybem życia jaki często prowadzimy. Dzięki temu zadbamy nie tylko o odpowiedni sen, ale także o postawę i profilaktykę zwyrodnień kręgosłupa. Zwróćmy uwagę na materace rekomendowane przez specjalistów z zdrowykregoslup.pl. Warto na przykład zainteresować się materacami lateksowymi.

Materace lateksowe – dla kogo?

Materace lateksowe cieszą się coraz większą popularnością. Do ich głównych cech należą trwałość i wytrzymałość produktu, które zapewnia wypełnienie mleczkiem kauczukowym z lateksem syntetycznym. Dzięki temu też, materac nie odkształca się podczas użytkowania i nie traci swoich właściwości, będzie więc mógł posłużyć nam przez długie lata.

Materace lateksowe tłumią drgania i ruchy, idealnie nadają się więc dla osób, które śpią z niespokojnym partnerem. Są także świetnym produktem dla tych użytkowników, którzy potrzebują materaca ortopedycznego, podpierającego mięśni różnych części ciała z uwzględnieniem ich indywidualnych potrzeb. Materace lateksowe mają zdolność dopasowania się do krzywizn ciała dzięki zastosowaniu w nich siedmiu stref twardości. Produkt ten sprawdzi się u osób, które mają problemy z kręgosłupem, jak również u małych dzieci, jako profilaktyka wad postawy.

Kto powinien spać na materacu lateksowym? Porównanie najpopularniejszych modeli materacy z lateksem

Wybierz najlepszy materac na rynku

Wśród propozycji dostępnych na rynku jest kilka modeli wartych uwagi, takich jak na przykład materac lateksowy Hilding Melody. Konstrukcję wkładu materaca tworzy lateksowy blat o wysokości 18 centymetrów. Produkt ma właściwości przeciwgrzybicze, antybakteryjne, antyalergiczne, świetnie więc sprawdzi się alergikom czy astmatykom. Wyposażony jest on w otwory, dające doskonałą wentylację, dzięki czemu nie gromadzi się w nim wilgoć.

Warto przyjrzeć się też modelowi Janpol Demeter, który charakteryzuje wysoka elastyczność. Jego powierzchnia odporna jest na odkształcenia. Lateksowa pianka tworzy wspomniane siedem stref twardości, które dbają o odpowiednie podparcie kręgosłupa. Dlatego też model ten zaliczono do materacy rehabilitacyjnych i prozdrowotnych.

Oba wspomniane modele należą do najwyższej klasy materacy. Janpol Demeter to materac odwracalny, co wpływa na jego wytrzymałość przed długi czas, cenowo prezentuje się podobnie jak Hilding, podobnie też jak Hilding dostępny jest w pokrowcami nadającymi się do prania w 40 lub 60 stopniach. Materac Hilding jednak wyróżnia twardość – jest on twardszy niż u konkurencji, nieco wyższy, będzie się więc nadawał także dla osób z nadwagą, które mają trudności z doborem odpowiedniego produktu. Hilding Melody ma dłuższą niż inne materace gwarancję, również nadaje się do odwracania, jego pokrowce prać można w 60 stopniach. Innowacyjna taśma 3D pokrowca dodatkowo ułatwia wentylację wkładu.

Wybierając materac, zdecydujmy się na najlepszy produkt.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze