Czytany poradnik
Komu opłaca się leasing?
0

Komu opłaca się leasing?

AUTOR:  Agnieszka Szarak10 lipca 2018

Leasing w Polsce jest coraz popularniejszy i decyduje się na niego coraz więcej osób. Nic dziwnego, ponieważ niesie z sobą szereg korzyści. Przekonaj się i sam zdecyduj.

Leasing w pigułce

Zacznijmy jednak o dokładnego wytłumaczenia tego, czym właściwie jest leasing. Oznacza on bowiem formę finansowania inwestycji, która nie wymaga od przedsiębiorcy wykorzystywania swojego kapitału finansowego w dużej części. Przez cały czas trwania umowy leasingowej, opłacane przez leasingobiorcę przedmioty są własnością leasingodawcy. Jednak leasingobiorca może swobodnie wykorzystywać je do prowadzenia swojej działalności gospodarczej. Ktoś mógłby powiedzieć, że w takim razie, bardziej opłaca się kredyt oraz kupno maszyn czy samochodów na własność, ale sprawa wcale nie jest taka prosta, a my wyjaśnimy dlaczego.

To nieskomplikowane

Największym atutem leasingu jest to, że nie wymaga on załatwiania mnóstwa formalności, jak jest to w przypadku kredytu. Nie dość, że dokumentacji jest sporo to jeszcze nie ma pewności, że uzyska się pożyczkę, a na decyzję można czekać dość długo. Jeżeli więc zależy Ci na czasie, zdecydowanie lepiej jest wybrać leasing. Bez względu na to, jaki rodzaj umowy o leasing zawarłeś, i tak z pewnością możesz wykupić na koniec dany przedmiot i nie musisz tyle czekać.

Leasing jest zatem dobrym pomysłem, kiedy rozkręcasz swój biznes i nie posiadasz jeszcze adekwatnych przychodów. Pozwala on na rozwinięcie skrzydeł oraz budowaniu pozycji na rynku. Jednak mimo to, często też decydują się na niego doświadczeni przedsiębiorcy. Wszystko przez to, że leasing idealnie sprawdza się, gdy chcesz mieć dostęp do najnowszych technologii w swojej firmie. Wiadomo, że wszystkie innowacyjne rozwiązania wiążą się z wysokimi kosztami, a zapewnienie ich większości pracowników na własną rękę jest bardzo trudne. Żeby więc pozostać na czasie w nowinkami technicznymi, co w niektórych branżach jest niezbędne, dobrze jest postawić na leasing.

Takie rozwiązanie opłaca się też, gdy dojdziesz do zniszczenia maszyn produkcyjnych lub zaczną one stanowić zagrożenie dla pracowników. Kupno tak drogiego sprzętu może być problematyczne, zwłaszcza przy większej ilości. Wówczas również warto wziąć pod uwagę podpisanie umowy o leasing.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze