Czytany poradnik
Jakie rajstopy wybrać?
0

Jakie rajstopy wybrać?

AUTOR:  Alicja Hudzik8 grudnia 2018

Rajstopy znów wracają do łask! Jakie rajstopy wybrać do małej czarnej? Jak dobrać rajstopy, by wymodelować pięknie nogi? Jak wybrać odpowiednią grubość? Zapraszamy do lektury!

Jakie rajstopy wybrać?

Odpowiednio dobrane rajstopy mogą pomóc wymodelować nogi, wyrównać koloryt skóry i zamaskować niedoskonałości. Obowiązkowymi rajstopami, które powinnaś mieć w szafie, są rajstopy cieliste i beżowe. Latem należy nosić modele cieńsze, imitujące skórę, natomiast jesienią i zimą sprawdzą się kolory czarne, brązowe i szare. Do jasnych kreacji polecane są jasnobeżowe rajstopy, natomiast do ciemniejszych modele w ciemniejszych kolorach. Nigdy nie należy zakładać rajstop ciemniejszych niż odcień butów, należy pamiętać także o tym, by unikać połączenia rajstop i butów z odkrytymi palcami!

Jakie rajstopy wybrać do małej czarnej?

Na wieczorne wyjścia najlepiej nadadzą się rajstopy z połyskiem, w przypadku małej czarnej najlepiej sprawdzą się modele w kolorze czarnym lub cielistym. Jeśli sukienka jest prosta i skromna, charakter kreacji można podkreślić rajstopami ażurowymi lub czarnymi koronkami. W połączeniu ze szpilkami dobrze się prezentują rajstopy z eleganckim szwem z tyłu. Optymalna grubość rajstop do eleganckiej sukienki to 15 DEN.

Jak wybrać odpowiednią grubość rajstop? Co oznacza skala DEN?

Zastanawia Cię jakie rajstopy wybrać i jak odczytywać ich oznaczenia? Najpopularniejszym miernikiem grubości rajstop jest tzw. skala DEN.

Wyróżniamy:

  • Rajstopy o grubości 5 – 8 DEN – te cienkie modele są idealne na lato, zazwyczaj jednorazowe
  • Rajstopy o grubości 15 – 20 DEN – to modele, które korygują koloryt skóry i dobrze się sprawdzają zarówno na imprezę, jak i na co dzień do pracy
  • Rajstopy o grubości 40 – 60 DEN – to modele jesienno-zimowe, idealne do noszenia na co dzień
  • Rajstopy o grubości 100 DEN – to rajstopy typowo zimowe, z domieszką wełny lub akrylu, które zapewniają komfort termiczny i chronią w chłodne dni i wieczory
Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze