Czytany poradnik
Jakie pończochy wybrać?
0

Jakie pończochy wybrać?

AUTOR:  Alicja Hudzik14 grudnia 2018

Odpowiednio dobrane pończochy pomogą Ci wysmuklić nogi i nadać elegancki wygląd. Jak nosić seksowne pończochy? Jakie pończochy wybrać? Zapraszamy do lektury!

Rodzaje pończoch – jakie pończochy wybrać?

Pończochy to seksowny i bardzo wygodny do noszenia dodatek, który można nosić zarówno zimą, jak i latem. Dzięki pończochom można wysmuklić sylwetkę i wymodelować nogi. W zależności od tego, jaki styl Ci się podoba i jak Ci wygodniej, możesz nosić pończochy samonośne (ze ściągaczem) lub pończochy przypinane do paska.

Zaletą pończoch samonośnych jest fakt, że szybko się je zakłada i ściąga, ale latem mogą zostawiać na udach odparzenia. Z kolei pończochy do paska są tańsze niż modele samonośne, ale wymagają poprawiania, ponieważ mogą się odpiąć. Dla pań o bardziej krągłych kształtach zalecane są pończochy przypinane do paska.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar pończoch?

Jakie pończochy wybrać? Który rozmiar będzie dla Ciebie najlepszy? Dla wysokich kobiet (powyżej 170 cm wzrostu) zalecane są rozmiary 3 i 4, natomiast dla niższych polecane są pończochy 1 lub 2. Na każdym opakowaniu można sprawdzić tablicę wymiarów ciała i wybrać odpowiedni model, w zależności od tego ile masz wzrostu, jaką masz budowę ciała i ile ważysz.

Cena modeli samonośnych to około 15,00 – 30,00 zł za sztukę, w zależności od fasonu. Bardziej wymyślne, zmysłowe modele mogą kosztować kilkanaście złotych więcej.

Jakie pończochy wybrać w zależności od kreacji?

Pończochy to piękny dodatek do kreacji na wieczorne wyjście. Do prostych sukienek najlepiej sprawdzą się finezyjne pończochy – kabaretki, koronkowe oraz ażurowe. Z kolei do sukienek, które mają wiele dodatków i są rozbudowane, należy dobierać jak najprostsze modele pończoch.

Do jasnych kreacji najlepiej zakładać pończochy w kolorze jasnym – białe, beżowe lub cieliste, do ciemniejszych można dobierać czarne, brązowe, bordowe i granatowe odcienie. Jeśli zależy Ci na trwalszych i efektownych pończochach, warto zainwestować w pończochy nylonowe. Są droższe od pończoch elastycznych i trudniej je dostać, ale dłużej Ci posłużą!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze